1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом

warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/artliman/public_html/includes/menu.inc on line 1010.
Дата: 
30.11.2016

У всьому світі сьогодні говорять про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе ця глобальна епідемія. Можна згадувати і оплакувати тих, хто вже помер або смертельно хворий, можна говорити про масштаби трагедії і про те, що ця чума 20, а тепер уже й 21 століття загрожує існуванню людства ...
5 червня 1981 Американський Центр контролю над захворюваннями зареєстрував нову хворобу - СНІД (синдром набутого імунодефіциту).
Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше відзначався 1 грудня 1988 після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ / СНІДу. Щорічно відзначається 1 грудня Всесвітній день боротьби зі СНІДом  і служить справі зміцнення організованих зусиль по боротьбі з пандемією ВІЛ-інфекції та СНІДу, що розповсюджується по всіх регіонах світу. Організовані зусилля спрямовані на зміцнення громадської підтримки програм профілактики розповсюдження ВІЛ / СНІД, на організацію навчання та надання інформації з усіх аспектів ВІЛ / СНІД.
Минуло 35 роки з того дня, як в світі був зареєстрований перший випадок захворювання на СНІД, але масштаби поширення хвороби сьогодні вражають.
За десять місяців 2016 року в Україні за даними Українського центру контролю за соціально небезпечними захворюваннями МОЗ України був зареєстрований 13 381 новий випадок ВІЛ-інфекції (з них 2 349 дітей до 14 років). Всього з 1987 року в Україні офіційно зареєстровано 293 739 нових випадків ВІЛ-інфекції, від СНІДу в Україні померло 40 816 осіб. Найбільш ураженими ВІЛ-інфекцією регіонами є Дніпропетровська, Київська, Миколаївська й Одеська області, а також Київ. Інформація наведена без урахування АР Крим та Севастополя, які не надають даних по статистиці епідемії з квітня 2014 року. Також відсутні дані по деяких місяцях з Донецької та Луганської областей, з літа 2014 року дані з цих регіонів не надходять у повному обсязі (http://www.aids.ua/).
Всесвітній день боротьби зі СНІДом став щорічною подією в більшості країн. Хоча 1 грудня визначений як дата для проведення Дня, в багатьох співтовариствах організовується низка заходів, що проводяться протягом тижнів і днів до і після офіційного святкування.
Символом боротьби зі СНІДом є червона стрічка, жодна акція в цій області не обходиться зараз без неї. Ця стрічка як символ розуміння СНІДу була задумана навесні 1991 року.
Проект «Червона стрічка» був офіційно початий на 45-й щорічній церемонії вручення нагород «Tony Awards» 2 червня 2000. Всім номінантам і учасникам було запропоновано приколоти такі стрічки. «Червона стрічка (перевернене« V ») є символом нашого співчуття, підтримки і надії на майбутнє без СНІДу. Найбільша надія, пов'язана з цим проектом - це те, що до 1 грудня, Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, ці стрічки носитимуть у всьому світі».
Девіз Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом з 2011 по 2016рік «Напрямок до мети" НУЛЬ"». Досягнення нульової позначки: нуль нових ВІЛ-інфекцій. Нуль дискримінації. Нуль смертей внаслідок СНІДу - така мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом на ці п'ять років.
СНІД не знає кордонів, не зважає ні на колір шкіри, ні на національність, ні на політичні преференції. ВІЛ/СНІД - це проблема не тільки для системи охорони здоров'я, вона стосується всіх сфер життя суспільства, робить істотний вплив на економічні та демографічні показники.
Не треба вважати, що проблема ВІЛ та СНІДу не має до вас відносини. Ви живете в суспільстві, воно недосконале, а це означає, що потрібно до нього пристосуватися і при необхідності вміти протистояти.
Лиманський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (ЛМ ЦСССДМ) проводить в ці дні інформаційну кампанію з питань профілактики ВІЛ/СНІДу, пропаганди здорового способу життя, безпечної поведінки та формування толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних людей. У закладах освіти, Лиманському медичному коледжі Донецького Національного Медичного університету ім. М. Горького, професійно-технічному училищі міста проходять відео- лекторії, бесіди, публічні обговорення проблеми.

Директор Лиманського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (ЛМ ЦСССДМ)  Слєпцов А.О.

IMG_20161130_133116IMG_20161130_133843


Fatal error: Call to a member function return_links() on a non-object in /home/artliman/public_html/sites/all/themes/krliman/page.tpl.php on line 144