Зі святом!
На передодні Дня соціального працівника хотілося б привітати усі соціальні служби та працівників цієї необхідної у будь-які часи сфери діяльності!
Люди будь-якого віку та статі потребують підтримки в силу обставин, що не завжди складаються так, як нам би того хотілося. Саме тому на порятунок приходять соціальні служби та відгукуються на поклик про допомогу громадянам, які потребують підтримки та захисту від держави.
Однією з таких соціальних служб є Державна служба зайнятості, яка своїми діями допомагає населенню реалізувати свої можливості.
За 9 місяців 2015 року працевлаштувались за допомогою в служби зайнятості 321 особа (96% до Програми зайнятості), в тому числі 3 осіби з інвалідністю.
З метою сприяння розвитку підприємництва серед безробітних проведено 73 інформаційних семінари «Як розпочати свій бізнес» та 2 орієнтаційних семінарів "Від бізнес-ідеї до власної справи" , 11 осіб пройшли навчання основам підприємницької діяльності.
З метою забезпечення підвищення кваліфікації безробітних шляхом поглиблення, розширення й оновлення їх професійних знань, умінь та навичок протягом 9 місяців 2015 р. за сприянням служби зайнятості проходили профнавчання 125 чол. Навчання здійснювалось за наступними професіями: кухонний робітник, електрик дільниці, мийник посуду, водій автотранспортних засобів, реєстратор медичний, кухар, продавець продовольчих та непродовольчих товарів, робітник фермерського господарства, офіціант. машиніст котлів та інші. Закінчили навчання 95 чол., з них працевлаштувались після закінчення навчання 94 осіб, або 99%.
З метою формування свідомих підходів до вибору професії та мотивації на вибір робітничих професій для випускників шкіл за 9 місяців проведено професіографічну екскурсію, 26 Профорієнтаційних (уроків) семінарів для учнівської молоді.
З метою запобігання торгівлі людьми, поліпшення стану захисту прав і свобод громадян, які виїжджають на роботу за межі України, проводиться робота щодо роз’яснення чинного законодавства, що регулює питання посередницьких послуг з працевлаштування громадян України за кордоном,
шляхом обговорення цих питань на інформаційних семінарах для незайнятого населення та висвітлення у ЗМІ.
Одним із пріоритетних напрямків співробітництва місцевих органів виконавчої влади і служби зайнятості є організація громадських робіт, які є видом суспільно корисних оплачуваних робіт в інтересах територіальної громади та організовуються для додаткового стимулювання мотивації до праці, матеріальної підтримки безробітних, зниження соціальної напруги на ринку праці.
Щорічно виконкомом міської ради приймається рішення про організацію оплачуваних громадських робіт. Зокрема, у поточному році:
- у відповідності до рішення виконкому Краснолиманської міської ради від 19.11.2014 № 295 «Про організацію громадських робіт на 2015 рік», міським центром зайнятості було укладено 3 договори з роботодавцями міста;
- згідно рішення виконкому Ярівської селищної ради від 24.12.2014 № 35, центром зайнятості укладено договір щодо організації і проведення громадських робіт на території населених пунктів ради.
Протягом 9 місяців 2015 року у м. Красний Лиман та районі до виконання всіх видів робіт тимчасового характеру було залучено 439 осіб (що склало майже 137 % Програми зайнятості), з них 427 осіб - приймали участь у громадських роботах.
Фінансування організації громадських робіт здійснюється на умовах співфінансування за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі – Фонд) та коштів місцевих бюджетів. Роботи виконуються з благоустрою територій населених пунктів, інформування населення про субсідії, впорядкування місць поховання захисників Вітчизни, меморіалів, цвинтарів.
За період з 1 жовтня 2014 р. по 30 вересня 2015 року до Краснолиманського міського центру зайнятості звернулися за допомогою у працевлаштуванні 369 внутрішньо переміщених осіб (ВПО), з них станом на 01.10.15 р. 93 осіб мають статус безробітного.
Міський центр зайнятості сприяв працевлаштуванню 42 таких громадян за професіями: методист, вихователь, сестра медична, кочегар-випалювач, бухгалтер, електромонтер, водій навантажувача, водолаз та ін., 3 чол. були працевлаштовані безпосередньо в Краснолиманський міськцентр зайнятості, 3 чол. організували власну справу.
У громадських роботах прийняли участь 43 ВПО.
Профнавчання проходили 13 осіб за напрямком «Основи підприємницької діяльності», електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, вантажник, водолаз, водій, бухгалтер, логопед, продавець продовольчих товарів, пожежний-рятувальник та ін.
Станом на кінець червня 2015 р. всі ці особи були працевлаштовані.
Профорієнтаційні послуги з числа ВПО в Краснолиманському міськцентрі зайнятості отримували 328 чол. Крім того, з лютого 2015р. запроваджено щотижневий профінформаційний семінар для ВПО із залученням психологів Центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді, представників громадської організації «Промір», управління соціального захисту населення та пенсійного фонду. Вже проведено 25 таких семінарів за участю 168 осіб. Також проводяться виїзні акції у місця компактного проживання внутрішньо переміщених осіб мобільною групою з комплексного вирішення питань працевлаштування. Всього за звітний період було здійснено 48 таких акцій.
З липня 2015 р. центр зайнятості організовує та проводить щосереди профінформаційний захід «Під одним дахом». У ньому приймають участь соціальні партнери та організації: УСЗН, Служба у справах дітей, ПФУ, міграційна служба, відділ освіти, Центральна районна лікарня, Центр первинной медико-санітарної допомоги ім.Лядукіна, Центр соціальний служб для сім’ї. дітей та молоді, військовий комісаріат, Краснолиманська міська організація жінок, представник громадської організації «Промір», гуманітарна організація «Save the children». Всього проведено 15 таких заходів за участю 251 осіб.
На території Краснолиманської міської ради місцевими органами виконавчими влади реалізуються інші місцеві Програми та заходи, які спрямовані на сприяння продуктивній зайнятості та поліпшення соціального захисту незайнятого населення, зокрема:
- міська Програма підтримки малого підприємництва;
- заходи щодо Стратегії подолання бідності, передбачені розпорядженням голови Донецької облдержадміністрації від 23.05.2013 № 314 „Про затвердження Регіональної програми подолання та запобігання бідності на період 2012 – 2015 років”.
Директор Т.А.Єрьоменко