Всього за три місяці жителі Слов'янського і Лиманського районів віддали шахраям більше 220 тисяч гривень
Незважаючи на всі застереження про те, що орудують шахраї, на території обслуговування Слов'янського відділу поліції з початку року зареєстровано 45 фактів шахрайства. В одних випадках жертви перерахували гроші за «порятунок» своїх родичів від кримінальної відповідальності, а в інших – потенційні жертви купували неіснуючі товари на Інтернет сайтах.
Шахраї діють майже в кожній сфері людської діяльності - не могли вони оминути своєю увагою й Інтернет. Одна з найрозповсюдженіших афер в мережі — продаж неіснуючих товарів. Жертвами таких схем стали понад 20 місцевих жителів.
Початок наступної «схеми» також досить типовий. На мобільний телефон громадян дзвонять з незнайомих номерів, представляються співробітниками поліції і повідомляють про те, що їх родичі вчинили кримінальне правопорушення. І для врегулювання конфлікту пропонують перевести грошові кошти.
Тільки на двох жительках Миколаївки та Лиману шахраї збагатилися на суму 48 тисяч гривень, 75 тисяч рублів і 400 доларів.
Поліція ще раз нагадує, на що варто звернути увагу, щоб не виявитися обдуреним.
1. Перш за все, не панікуйте і не поспішайте виконувати умови аферистів.
2. Варто насторожитися, якщо вам телефонують з невідомого або прихованого номера телефону. Часто шахраї користуються «одноразовими» номерами мобільних.
3. Будьте пильні, якщо при розмові по телефону присутні «терміновість» і «невідкладність» питання часу. В таких випадках ніколи не називайте своїх близьких по імені.
4. Уточніть, в якому саме відділі поліції знаходиться ваш родич, після чого зателефонуйте за телефоном чергової частини «102» та перевірте інформацію, яка у вас є.
5. Ніколи не повідомляйте за телефоном відомості особистого характеру, ким би не представився чоловік на іншому кінці дроту.
Слов'янський відділ поліції ГУНП в Донецькій області