У Лимані пройшов мітинг-реквієм до Дня Чорнобильської трагедії.
Щороку 26 квітня весь світ шанує пам’ять жертв цієї катастрофи. Сьогодні Лиманщина відзначає День пам’яті Чорнобиля.
31 роковини Чорнобильської катастрофи пройшли біля пам'ятного знаку особам, постраждалим від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (напроти будинку виконавчого комітету міської ради). На заході була присутня молодь, громадські організації, депутати міської ради, учасники ліквідації аварії. Присутні згадали загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти і вінки до меморіальної споруди.
До присутніх звернувся міський голова Петро Цимідан: “Ви проявили мужність та відвагу, роблячи справжнє, вагоме діло для своєї країни! Ми ніколи не забудемо мужність та самовідданість цих сміливців, цих відважних людей, що у скрутний для країни час не пожалкували свого здоров’я та життя. Ми свідки героїчних зусиль цих людей, наших співвітчизників, які врятували майбутнє для своїх нащадків. Ми глибоко вдячні всім учасникам ліквідації наслідків найбільшої техногенної катастрофи на планеті ХХ століття”. Міський голова вручив подяки чорнобильцям: “За мужність, самовідданість і героїзм, проявлені під час ліквідації наслідків аварії на Чорнобильський АЕС та з нагоди Дня пам’яті Чорнобильської трагедії”.
Голова громадської організації “Союз Чорнобильців” Ілля Кизим вручив подяки меценатам та небайдужім людям: “За небайдужість, розуміння, підтримку та надання вагомої меценатської допомоги учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС”.
Близько 300 жителів Лиманської ОТГ є не лише свідками тієї страшної світової катастрофи, а й героями, учасниками ліквідації наслідків аварії.
Після закінчення офіційної частини мітингу в ЦКД ім. Горького ліквідатори та представники міської влади провели конструктивну бесіду в межах “круглого столу”. До участі у заході були запрошені представники лікарень: КЛПЗ “Лиманська центральна районна лікарня”, КЗОЗ «Лиманська міська лікарня», КЗ“Лиманська ЦПМСД ім. М.І.Лядукіна”, представники управлінь соціального захисту населення та пенсійного фонду, заступник міського голови Юлія Гамаюнова. Питання “чорнобильців” стосувались безкоштовних ліків, зубопротезування та діагностичного обстеження. Представники лікарень надали відповіді: так, спостерігається дефіцит безкоштовних ліків для категорії ліквідаторів. Це пов’язано зі стартом державної програми “Доступні ліки”, коли аптеки поки не можуть вийти на необхідну кількість медичних препаратів для задоволення потреб усіх груп населення. Спеціалісти лікарень прийняли до відома скарги та пропозиції, обіцяючи розібратися у кожному випадку.
Також свої питання отримали представники соціального захисту населення та пенсійного фонду. Присутніх чорнобильців турбувало питання нарахування їм пенсійного забезпечення. Ліквідатори отримали інформацію щодо санаторного лікування — їх закликали не нехтувати часом та скористатися безкоштовним лікуванням. У цьому році людина може сама вибрати санаторій, де хотіла б пройти лікування та час, коли туди поїхати на 18 днів.
Міський голова Петро Цимідан у ході зустрічі зазначив: “Міська рада реагує на проблеми та потреби своїх громадян. Є безкоштовні путівки на санаторне лікування, безкоштовне протезування. Ми закінчуємо ремонт у приміщенні, де розташується апарат МРТ, обстеження теж буде безкоштовним. У цьому році ми виділили рекордні 30 млн грн. на ремонт доріг. Швидке реагування на дорожні проблеми ускладнюються, бо є тендери, є система “Prozorro” та інші важливі моменти”.