27 січня у музичній вітальні ЦКД ім. Горького відбувся тренінг “Принцип “Не нашкодь!”: аналізуємо — діємо — змінюємо”.
Зустріч такого формату вже не вперше відбувається на території нашої громади — сьогоднішня фасилітаційна сесія стала другою зустріччю громадських діячів і активістів Лиману та Бахмуту.
Тренінги та фасилітаційні сесії проводилися Консорціумом із удосконалення менеджмент-освіти в Україні (CEUME) у рамках проекту “Українська ініціатива зміцнення громадської довіри (UCBI), тренерами є випускники навчальних програм проекту “Навчальні програми професійного зростання” Агентства США з міжнародного розвитку: Калениченко Т.А., Крот С.О., Хоменко Н.В.
Методика “Не нашкодь” - це методологія щодо подолання конфліктів та посилення спроможності громад, яка може допомогти місцевим активістам подолати певні проблеми та бар’єри, повірити в свої сили та посилити власну спроможність зробити все задля поєднання громади.
Головна програма це методологія “Не нашкодь” - розроблялась в Європі ще в 90-х роках, використовується в усіх міжнародних проектах. Головна ідея програми - як не нашкодити своєю допомогою. “Перш за все це аналіз гуманітарної допомоги, яка поступала в зону конфлікту. Допомога постраждалому населенню після закінчення збройних дій чи під час них, адже насправді допомога може бути негативною і може тільки розпалювати ворожнечу та створювати нові конфлікти. Ми говоримо про те, як це відбувається, що можна зробити для того, щоб не розділяти а єднати громаду і як можна з орієнтиром “Не нашкодь” робити власні проекти та ініціативи”
Принципи “Не нашкодь!” застосовуються переважно у гуманітарній сфері для недопущення політизації програм підтримки. Ці принципи можуть також допомогти реалізаторам суспільних і культурних програм усвідомити існування соціальних з’єднувачів і розділювачів і запобігти потенційній напруженості.