АЛКОГОЛІЗМ (Alcoholism) - біопсихосоціальне захворювання, в основі якого лежить залежність людини
від алкоголю («алкоголь» по-арабськи «одурманюючий»). Є однією з форм відхиляється (девіантної) поведінки. Алкоголізм як захворювання вперше детально описав в середині 19 ст. шведський лікар Магнус Гусе, хоча саме воно відоме з давнини. Згідно з «Міжнародної класифікації хвороб »Всесвітньої Організації Охорони здоров'я, алкоголізм - це стан (Психічне і зазвичай також фізична), що виникає в результаті споживання алкоголю і характеризується постійною або періодичною потребою в ньому. Алкоголіком в повному розумінні слова вважається людина, для якого алкоголь став настільки ж необхідним компонентом життєдіяльності, як вода і їжа. Хворий алкоголізмом готовий на все заради отримання алкоголю, незважаючи на негативні наслідки його споживання для себе і оточуючих.
Поширення алкоголізму в суспільстві є одним із симптомів соціального неблагополуччя. З одного боку, люди шукають «віддушину у пляшці», коли не знаходять місця в життя, відчувають розлад між собою і навколишнім світом. З іншого боку, надмірне споживання алкоголю саме по собі веде до маргіналізації індивіда, його виключенню з нормального життя та схильність до правопорушень. Тому профілактика алкоголізму серед неповнолітніх засуджених не пов’язаних з позбавленням волі стоїть на першому місці в профілактичній роботі по попередженню рецидивної злочинності.
Так згідно плану роботи по попередженню рецидивної злочинності серед неповнолітніх, 25 липня 2016 року Краснолиманським МВ КВІ спільно з Лиманським ЦСССДМ був проведений відео-лекторій, щодо профілактики алкоголізму та наркоманії серед неповнолітніх. В цікавій та докладній формі дітям було доведено наслідки вживання психотропних речовин для окремих органів та вцілому людського організму.
Такі спільні профілактичні заходи є дуже актуальними та важливими у психолого-педагогічній роботі з неповнолітніми засудженими і будуть надалі продовжуватися.
Начальник Краснолиманського МВ КВІ Потапова Г.В.