Про необхідність укладення колективного договору

warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/artliman/public_html/includes/menu.inc on line 1010.
Дата: 
25.09.2013

Останнім часом окремими роботодавцями регіону ставиться під сумнів необхідність укладання колективного договору та недооцінюється його роль в регулюванні відносин між власником та трудовим колективом, у зв'язку з чим вважаємо за необхідне звернути увагу роботодавців на значення колективного договору: він є важливим локальним нормативно-правовим актом, що визначає умови праці працівників підприємства; сприяє прозорості взаємовідносин між роботодавцем і трудовим колективом; сприяє реалізації норм трудового законодавства; знижує соціальну напругу в трудовому колективі, перешкоджає виникненню конфліктних ситуацій.

Щодо обов’язковості укладення колективного договору необхідно зазначити наступне. Господарський кодекс України передбачає, що на всіх підприємствах, які використовують найману працю, між власником або уповноваженим ним органом і трудовим колективом або уповноваженим ним органом повинен укладатися колективний договір, яким регулюються виробничі, трудові та соціальні відносини трудового колективу з адміністрацією підприємства. Колективний договір укладається на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності і господарювання, які використовують найману працю і мають право юридичної особи.

Крім того необхідність укладення колективного договору випливає із змісту КЗпПУ, Законів України “Про оплату праці”, “Про зайнятість населення”, “Про відпустки”, “Про охорону праці”.

Сторонами колективного договору є роботодавець та один або кілька профспілкових органів, а у разі відсутності таких органів - представники працівників, обрані і уповноважені трудовим колективом.

Умови колективного договору повинні відповідати вимогам чинного законодавства. Разом з тим, колективний договір може передбачати додаткові порівняно з чинним законодавством і угодами гарантії, соціально-побутові пільги.

Наявність якісного колективного договору необхідна не тільки найманим працівникам та профспілковим організаціям, а й безпосередньо роботодавцю, оскільки це є ознакою стабільності підприємства та сприяє уникненню трудових конфліктів.

Одночасно вважаємо за необхідне нагадати, що чинним законодавством України передбачена відповідальність за ухилення від участі в переговорах щодо укладення, зміни чи доповнення колективного договору (41-1 КУпАП); за порушення чи невиконання колективного договору (ст. 41-2 КУпАП); за ненадання інформації, необхідної для колективних переговорів і здійснення контролю за виконанням колективних договорів (ст. 41-3 КУпАП).


Fatal error: Call to a member function return_links() on a non-object in /home/artliman/public_html/sites/all/themes/krliman/page.tpl.php on line 144