24 січня о 12 годині у залі засідань Лиманської міської ради відбувся Форум місцевого розвитку.
Засідання відкрила секретар міської ради Каракуц Т.Ю.
Проект Європейського союзу та програми розвитку ООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду — III” на заході представляли: Соломія Стахів — регіональний менеджер Програми ПРООН з розбудови і налагодження миру; Осипенко Наталія — координатор проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”; Михайло Карелін — спеціаліст з соціальної мобілізації, Компоненту з “Безпечне суспільство та соціальна єдність” Проекту ПРООН “Відновлення врядування та примирення в охоплених конфліктом громадах України”; Дашківець Нелля — координатор проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”.
Лиманська об’єднана територіальна громада була представлена 9-ма успішно реалізованими проектами. Серед учасників форуму були старости, представники громадських організацій, представники ЗМІ, депутати міської ради, активісти, ініціативні групи ОТГ, керівники та спеціалісти управлінь та відділів міської ради, її виконавчого комітету, представники структурних підрозділів державних органів влади, представники поліції та інших контролюючих органів.
Протягом форуму місцевого розвитку (ФМР) присутні заслухали презентації проектів та звіти щодо співпраці та партнерства представників Лиманської громади з Програмою Розвитку ООН, а також обговорили проблемні питання і напрямки подальшого розвитку нашої громади.
Своїми успішними практиками взаємодії Лиманської міської ради та громадських об’єднань в рамках Проекту “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” присутніх ознайомили:
• начальник відділу економічного розвитку і торгівлі виконавчого комітету Лиманської міської ради Авдєєнко Н.П. - про успішні практики взаємодії Лиманської міської ради та громадських об’єднань в рамках Проекту “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”;
• голова громадської організації “Нітрус” Гринько І.М. - реалізація громадських ініціатив у селі Шандриголове, ;
• голова громадської організації “Форпост” Ляшко Н.В. - реалізація громадських ініціатив у селищі Дробишеве.
Також, у ході форуму своїми досягненнями поділилися:
— менеджер проекту Осипова Т.І. - проекти, реалізовані за підтримки Міжнародної організації міграції;
— Довгий Л.М. про успішний проект “Туристичне село Крива Лука 2016-2017 роки”;
— Поплавська О.О. про діяльність Молодіжної платформи “Альтанка”;
— представник Лиманського відділення поліції Слов’янського ВП ГУНП в Донецькій області Ганіслав Д.О. - Ліга молодих поліцейських;
— громадський активіст Мараховський О.В. - Практичний досвід реалізації проекта, спрямованого на ремонт під’їздів в житлових багатоквартирних будинках за змішаною формою фінансування робіт;
— Кузьменко О.В. - про реалізацію бізнес-проекту сфери торгівельних послуг та Школи англійської мови за підтримки ПРООН;
— Капшук Н.О. - про реалізацію бізнес-проекту виготовлення іграшок, підтриманого Центром зайнятості;
— представник Лиманської громадської ради Сироватська І.Л. - Отримання досвіду успішних практик.
За листопад-груднь 2016 року проектом Програми розвитку ООН “Верховенство права та відновлення правосуддя у постраждалих від конфлікту громадах України” (ROL), що фінансується Урядом Нідерландів (UNDP) проведені фокус-групові дискусії з дослідження проблемних питань місцевого розвитку та безпеки в Лиманській об’єднаній територіальній громаді Донецької області. Загалом у дослідженні прийняли участь 6 фокус-груп з усіх населених пунктів Лиманської ОТГ.
111 осіб взяли участь у опитуванні. Свої розробки, рекомендації та аналітичні висновки, щодо вирішення виявлених фокус-групами проблем громади, на засіданні ФМР представив Карелін М.
На цьому співпраця Лиманської громади з іноземними донорами не закінчується. У межах форуму присутні підтвердили подальші плани дій та систематизування співпраці з інститутами громадянського суспільства, ініціативними групами Лиманської ОТГ. Підтримку отримало винесене на розгляд питання щодо складу необхідних робочих груп по спеціальним напрямкам співпраці громади та ПРООН.