Інформаційно-комунікаційний відділ Слов'янської ОДПІ
Антикорупційним сервісом «Пульс» слов'янці скористалися 7 разів.
З початку року на антикорупційний сервіс Міністерства доходів і зборів надійшло 8 запитів від слов'янців. При цьому 3 запити надійшли від юридичних осіб, 3 від фізичних.осіб – підприємців і 1 від громадянина.
Суб'єкти господарської діяльності зверталися з проблемними питаннями щодо прийому податкової звітності, надання податкової консультації, порядку підписання акту документальної перевірки, видачі свідоцтва про сплату єдиного податку, перерахунку грошових коштів платника податків.
Співробітниками Слов'янської ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області оперативно вирішені всі питання і надані заявникам відповідні роз'яснення.
Нагадаємо, антикорупційний сервіс Міндоходів України «Пульс» працює по телефону (044) 284-00-07. З початку березня цей сервіс працює і для клієнтів митниці.
Підприємець - платник єдиного податку може здавати в оренду частину нежитлового приміщення
Нормами Цивільного кодексу України передбачено, що власник має право використовувати своє майно для здійснення підприємницької діяльності, крім випадків, встановлених законом. Вказане положення також стосується використання майна, що надається в оренду підприємцем на спрощеній системі оподаткування.
Підпунктом 291.5.3 п.291.5 ст.291 Податкового кодексу України визначено, що фізичні особи - підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 100 квадратних метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів, не можуть бути платниками єдиного податку.
Таким чином, фізична особа - підприємець може перебувати на спрощеній системі оподаткування та здавати частину нежитлового приміщення в оренду до 300 квадратних метрів, за умови, що решта нежитлового приміщення не перебуває в оренді.
Платник податків має право за власним бажанням одержати в рахунок бюджетного відшкодування ПДВ фінансові казначейські векселі
Законом України від 04.07.2013 р. № 407-VII про внесення змін у Податковий кодекс України та інші закони України по вдосконаленню процедури застосування фінансових векселів встановлена можливість одержання відшкодування податку на додану вартість платниками податків шляхом оформлення їм казначейських фінансових векселів.
Відшкодування ПДВ здійснюється за заявою платника податків, тому самі платники можуть визначати в якій формі одержувати бюджетне відшкодування: у грошовій формі або векселями.
Така можливість не поширюється на автоматичне бюджетне відшкодування, що проводиться тільки у грошовій формі. Видача фінансового казначейського векселя прирівнюється до видачі платникові податків суми бюджетного відшкодування шляхом перерахування засобів з бюджетного рахунку на рахунок платника податків.
Така можливість встановлена тимчасово, до 1 січня 2014 року. Ведення реєстру векселів здійснюється Державною казначейською службою України. Строк обігу векселів – до 5 років, прибутковість векселів – 5% річних. Виплата доходу по векселях відбувається в момент їхнього пред'явлення до сплати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів. Сума ПДВ, що підлягає відшкодуванню з бюджету, ділиться на рівні частини, на кожну з яких оформляється окремий вексель зі строком платежу один, два, три, чотири й п'ять років.
Платники податків мають право здійснювати сплату будь-якого погодженого грошового зобов'язання (податкове зобов'язання, податковий борг), що платиться в Державний бюджет України, шляхом пред'явлення для сплати фінансового казначейського векселя (не раніше настання строку платежу, визначеного у векселі) органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.
Впровадження фінансових казначейських векселів, з одного боку, дозволить спростити й прискорити процедуру відшкодування ПДВ для платників податків, з іншого боку - допоможе частково зняти навантаження з бюджету.
Ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями дає право на реалізацію таких товарів тільки кінцевим споживачам
Суб’єкт господарювання, який торгує алкогольними напоями на підставі ліцензії на право роздрібної торгівлі, повинен реалізовувати такі напої лише громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання.
У разі якщо алкогольні напої були придбані суб’єктом господарювання який має таку саму ліцензію, як і продавець, то ці напої повинні бути використані особисто і не підлягають подальшій реалізації.
Якщо, все ж таки, продавець реалізував алкогольні напої іншому суб’єкту господарювання, який має ліцензію на право роздрібної торгівлі, і при цьому оформив документи, як при відвантаженні алкогольних напоїв для подальшої реалізації (оформлено видаткові накладні, податкові накладні, а також товарно-транспортної накладні), то до нього будуть застосовані штрафні санкції (200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень). У даному випадку здійснюється оптова торгівля алкогольними напоями, тому необхідно мати відповідну ліцензію на право оптової торгівлі алкогольними напоями.
Дане питання регулюється Законом України від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» зі змінами та доповненнями.
Податок на нерухоме майно
Законом України від 04.07.13 № 403 внесені зміни до Податкового кодексу України щодо об’єктів житлової нерухомості. Закон набрав чинності з 04.08.2013
У 2013 році територіальні органи Міндоходів України не нараховують податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки фізичним особам – платникам податку, і цей податок фізичними особами не сплачується.
Законом також переглянуто розміри житлової нерухомості, на яку застосовуватимуться пільги.
Пільга застосовуватиметься для власників:
· квартир, сумарна житлова площа яких не перевищує 120 м2;
· будинків, сумарна житлова площа яких не перевищує 250 м2;
· квартир та будинків, сумарна житлова площа яких не перевищує 370 м2.
Ставки податку для фізичних осіб:
Для власників:
квартир - не більше 1 % мінімальної заробітної плати, житлова площа яких не перевищує 240 м2, 2,7 % - у разі перевищення;
будинків - не більше 1 % мінімальної заробітної плати, житлова площа яких не перевищує 500 м2, 2,7 % - у разі перевищення;
квартир та будинків - не більше 1 % мінімальної заробітної плати, житлова площа яких не перевищує 740 м2, 2,7 % - у разі перевищення.
Ставки податку для юридичних осіб встановлюються в таких розмірах:
1 % - для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів;
2,7% - для квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. метрів.
З метою формування реєстру платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та забезпечення взяття відповідними контролюючими органами на облік таких платників податку установити, що у першому базовому податковому (звітному) періоді (2013 рік) стаття 265 цього Кодексу для фізичних осіб застосовується з урахуванням таких особливостей:
1) відповідні контролюючі органи до 1 липня 2013 року з урахуванням норм статті 42 цього Кодексу надсилають власникам житлової нерухомості повідомлення за місцем їх проживання (реєстрації) про звірку кількості об'єктів житлової нерухомості, що перебувають у їх власності, та розмірів житлової площі таких об'єктів;
2) власники об'єктів житлової нерухомості на підставі оригіналів документів про право власності на об'єкти житлової нерухомості та про житлову площу таких об'єктів можуть здійснювати таку звірку до 31 грудня 2013 року (включно);
3) контролюючі органи за місцем проживання (реєстрації) платників податку в десятиденний строк після закінчення звірки надають відповідним контролюючим органам за місцезнаходженням об'єктів житлової нерухомості інформацію у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику;
Громадяни, які вже сплатили податок можуть повернути сплачені кошти. Для цього їм потрібно звернутися із заявою до територіального органу Міндоходів.
Разом з цим, сплачені кошти в поточному році можуть бути зараховані для сплати податку у 2014 р.