До уваги громадян!
Краснолиманське міське управління юстиції забезпечує надання безоплатної правової допомоги громадянам України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції, через мережу громадських приймалень, створених при управлінні юстиції, у взаємодії з органами виконавчої влади.
1. Для громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території або переселилися з неї, реалізація прав на зайнятість, пенсійне забезпечення, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, на надання соціальних послуг здійснюється відповідно до законодавства України.
2. Виплата пенсій громадянам України, які проживають на тимчасово окупованій території і не отримують пенсій та інших соціальних виплат від уповноважених органів Російської Федерації, здійснюється в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
3. Громадяни похилого віку, особи з інвалідністю, діти-інваліди та інші громадяни України, які перебувають у складних життєвих обставинах та проживають на тимчасово окупованій території, мають право на отримання соціальних послуг відповідно до законодавства України.
4. Бездомні особи, які перебувають на тимчасово окупованій території, мають право на соціальний захист відповідно до законодавства України.
5. Громадяни України, які звільнилися з роботи (припинили інший вид зайнятості) та переселилися з тимчасово окупованої території, за відсутності документів, що підтверджують факт звільнення (припинення зайнятості), періоди трудової діяльності та страхового стажу, реєструються як безробітні та отримують забезпечення та соціальні послуги за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням на випадок безробіття за даними Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
6. Громадяни України, які переселилися з тимчасово окупованої території та не звільнилися з роботи (не припинили інший вид зайнятості), у разі неможливості продовження роботи (іншого виду зайнятості) на тимчасово окупованій території, для набуття статусу безробітного та отримання забезпечення та соціальних послуг за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням на випадок безробіття можуть припинити трудові відносини або підтвердити факт припинення таких відносин (іншого виду зайнятості) у судовому порядку за місцем свого перебування. Припинення інших видів зайнятості, у тому числі самозайнятості та підприємницької діяльності, здійснюється за заявним принципом та спрощеною процедурою за місцем перебування особи у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
7. Громадянам України, які переселилися з тимчасово окупованої території та не мають документів, необхідних для надання статусу безробітного (паспорт громадянина України, реєстраційний номер облікової картки платника податків тощо), статус безробітного може надаватися за умови пред'явлення тимчасового посвідчення, що підтверджує особу громадянина України. До отримання документів та відомостей про періоди трудової діяльності, заробітну плату (дохід), страховий стаж допомога по безробіттю цим особам призначається у мінімальному розмірі, встановленому правлінням Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
8. Перереєстрація безробітних, які переселилися з тимчасово окупованої території, здійснюється державною службою зайнятості за місцем перебування особи у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
9. Громадяни України, які переселилися з тимчасово окупованої території, мають право на отримання матеріального забезпечення та соціальних послуг відповідно до законодавства за фактичним місцем проживання, перебування.
10. Громадяни України, які переселилися з тимчасово окупованої території, мають право на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, на одержання реабілітаційних послуг відповідно до законодавства за фактичним місцем проживання, перебування в Україні.
11. Забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, надання реабілітаційних послуг здійснюється за наявності необхідних документів, що підтверджують право на ці послуги та засоби, а у разі їх відсутності - за даними Централізованого банку даних з проблем інвалідності (для осіб, які звертаються повторно) та індивідуальної програми реабілітації інваліда, дитини-інваліда в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Соціальний захист членів сімей осіб, смерть яких пов’язана з участю в масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013р. по 21 лютого 2014 року
28 березня 2014 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 76 „Про соціальний захист членів сімей осіб, смерть яких пов”язана з участю в масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013р. по 21 лютого 2014 року”, яка набула чинності з 2 квітня 2014 року.
Цією постановою встановлена одноразова грошова допомога членам сімей осіб, смерть яких пов”язана з участю в масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013р. по 21 лютого 2014 року у 100-кратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на час виплати цієї суми. На сьогодні такий розмір прожиткового мінімуму складає 1218 гривень, відповідно розмір допомоги – 121800 гривень.
До членів сім”ї, які мають право на вищезазначену одноразову грошову допомогу належать:
- дружина (чоловік);
- неповнолітні діти;
- непрацездатні батьки;
- особи, які на час загибелі (смерті) зазначених осіб перебували на їх утриманні.
Постановою встановлено доплату в розмірі 5000 гривень до пенсії у зв”язку з втратою годувальника непрацездатним членам сімей, які перебували на утриманні осіб, смерть яких пов”язана з участю в масових акціях громадського протесту, а також працівників правоохоронних органів і військовослужбовців, смерть яких пов”язана з участю в зазначених акціях.
Доплата виплачується, якщо розмір пенсії чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, разом з одержуваною заробітною платою (доходом) становить менш як 10000 гривень, з урахуванням того, що після встановлення доплати сума таких виплат не повинна перевищувати зазначеного розміру.
Непрацездатними членами сімей, які перебували на утриманні загиблих осіб, є:
- чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є інвалідами або досягли пенсійного віку;
- діти, які не досягли 18 років, або старші цього віку, якщо вони стали інвалідами до досягнення 18 років;
- діти, які навчаються за денною формою навчання до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.