Краснолиманський міський центр зайнятостi інформує

warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/artliman/public_html/includes/menu.inc on line 1010.
Дата: 
22.07.2014

До уваги роботодавців та соціальних партнерів. В зв’язку із численними запитами, щодо реєстрації (зняття з реєстрації) трудового договору між фізичною особою-роботодавцем і працівником повідомляємо наступні найважливіші моменти.

Питання реєстрації (зняття з реєстрації) трудового договору між фізичною особою-роботодавцем і працівником регулюються Порядком реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України 08.06.2001 р. № 260 (у редакції наказу Міністерства праці та соціальної політики України 14.10.2010 р. № 320)

Для проведення реєстрації (зняття з реєстрації) трудового договору між фізичною особою-роботодавцем (або за нотаріальним дорученням уповноважена нею особа) і працівником, сторони повинні надати укладений у письмовій формі трудовий договір у трьох примірниках при чому передбачена обов’язкова присутність в центрі зайнятості з належними документами обох сторін трудового договору – найманого працівника та фізичної особи – роботодавця або за нотаріальним дорученням уповноваженої нею особи.

У разі, коли підприємець зареєстрований в одному місті, а діяльність здійснює в іншому, де і проводиться набір найманих працівників, то реєструвати трудові договори і знімати їх з реєстрації слід в службі зайнятості по місцю проживання підприємця.

Якщо найнятий робітник не виходить на роботу, то розірвати трудовий договір можна без його присутності. Підприємцю в даному випадку необхідно правильно оформити звільнення зниклого працівника: якщо працівник протягом тривалого терміну не з’являється на роботі, при його звільненні можна застосувати п. 4 ст. 40 КЗпП «прогул (у тому числі відсутність на роботі більше трьох годин протягом робочого дня) без поважних причин». Але для цього необхідно, аби факт відсутності працівника на роботі підтверджувався документально, наприклад: табелем обліку робочого часу, актом про відсутність даного працівника на роботі.

В цьому випадку зняття державною службою зайнятості з реєстрації трудового договору проводиться за умови подання фізичною особою:

- примірника трудового договору;

- заяви про зняття трудового договору з реєстрації із зазначенням дати звільнення з роботи працівника та підстав розірвання зазначеного договору;

- копій документів, що підтверджують:

а) надсилання працівникові повідомлення про намір розірвати з ним трудовий договір (рекомендованим листом з повідомленням про вручення). У разі коли вручити поштове відправлення неможливо, подаються копії підтверджуючих документів;

б) проведення передбаченого законодавством розрахунку з працівником або копію платіжної відомості із зазначенням суми депонованої заробітної плати.

Державна служба зайнятості протягом трьох робочих днів з дня надходження вищезазначених документів знімає трудовий договір з реєстрації, про що робить відповідний запис у книзі реєстрації трудових договорів та повідомляє працівникові.

За зверненням працівника, який не був присутній під час зняття трудового договору з реєстрації, посадова особа центру зайнятості протягом трьох робочих днів з дня такого звернення робить відповідну відмітку у виданому йому примірнику трудового договору та засвідчує у трудовій книжці запис про звільнення з роботи, внесений фізичною особою.

При розірванні трудового договору за ініціативою працівника у випадках, визначених Кодексом законів про працю України, така особа зобов’язана в обов’язковому порядку бути присутньою з належними їй документами в державній службі зайнятості (чинним порядком не надано право представляти дану особу по довіреності).

Розірвання договору повинно бути підтверджене підписами сторін трудових відносин на трьох примірниках договору, один з яких знаходиться в центрі зайнятості, інші – у фізичної особи-підприємця та працівника.

В той же час вчинення цих дій можливе за відсутності однієї із сторін трудових відносин:

- за умови, якщо буде надане рішення суду, котре набрало чинності, щодо припинення дії договору або визнання його таким, що втратив силу чи недійсним;

- у випадку смерті однієї з сторін трудового договору, про що на підставі свідоцтва про смерть, копія якого додається, робиться відповідний запис у п.17 договору.

У всіх інших випадках зняття трудового договору з реєстрації також проводиться з дотриманням вимог чинного законодавства, тобто у присутності обох сторін договору. Якщо ж працівника неможливо знайти через зміну місця проживання або з інших причин чи він не бажає разом з роботодавцем відвідати центр зайнятості, тоді необхідно звернутись до суду з позовом про припинення дії договору. Рішення суду являється підставою для зняття договору з реєстрації за відсутністю працівника.

Відповідно до норм трудового законодавства України в трудових правовідносинах задіяні дві сторони – роботодавець та працівник, які мають відповідні права та зобов’язання один по відношенню до іншого; всі інші суб’єкти мають право втручання у взаємовідносини двох вищезазначених сторін лише у випадках та порядку, суворо регламентованими законодавством.

У випадку виникнення спору між сторонами щодо формулювання причини звільнення, дати звільнення, оплати праці тощо сторони згідно із законодавством України мають право вирішувати такі питання шляхом звернення до суду.


Fatal error: Call to a member function return_links() on a non-object in /home/artliman/public_html/sites/all/themes/krliman/page.tpl.php on line 144