Міськрада інформує
17.09.11. відбулися заходи, присвячені 344-й річниці міста Красний Лиман.
В урочистостях прийняли участь помічник – консультант народного депутата України Клюєва С.П. – Мальцев С.Т., начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Соловьєв Ю.І., делегації міст Донецької області, жителі та гості міста, поет – пісняр з м. Донецька Б. Білаш, уродженець с. Щурове, голова Краснолиманського міськвиконкому у 1965 -1966 роках, народний депутат України у 1990 – 1994 роках Ляшко В.І..
Відкрила святкування Дня міста хореографічна композиція «Ми діти твої – Україна» за участю дитячих танцювальних колективів Центра культури і дозвілля ім. Горького.
Присутніх привітали учні ЗОШ № 3 і 4 з уривками шоу-програми «Локомотив-Данс».
Зі святом мешканців та гостей міста поздоровили:
Перебийніс Л.Г. - міський голова, Мальцев С.Т. - помічник-консультант народного депутату України С.П. Клюєва, Борис Білаш - поет-пісняр м. Донецьк
Не змінюючи традиції і цього року вшановано молоді пари: Дмитра Полупана та Катерину Шмулю, Дениса Штик та Дарину Пасічник, Ігоря Чуприну та Ірину Андріанову
Міський голова вручив молодятам квіти та подарунки.
Святкову ходу колон учнів, спортсменів, трудових колективів відкрили прапороносці:
Право пронести символи держави та міста отримали:
Державний Прапор України
Гордієвський Олександр Ярославович – слюсар з локомотивного депо Красний Лиман
Асистенти:
Саженін Сергій Георгійович – старший електромеханік району
контактної мережі Красний Лиман.
Серікова Ірина Олександрівна – старший інспектор (по під’їздних
коліях) Краснолиманської дирекції залізничних перевезень
Прапор міста:
Скрипнік Денис – майстер спорту з важкої атлетики,призер Чемпіонату України серед юніорів 2011р. чемпіон Донецької області
Асистенти:
Мартинов Володимир – учень гімназії та Щербань Людмила – учениця ліцею – переможці та призери міських олімпіад, конкурсів.
Герб міста:
учні краснолимансьго професійно-технічного училища, члени громадської організації «Краснолиманська школа «Джур» Святогорського козачого полку союзу козацьких організацій України» Олег Бондаренко, Ігор Камерісти, Олександр Рєпка, Євгеній Муравльов.
Продовжили ходу – загальноосвітні школи міста – це ЗОШ № 2,3,4,5, НВК «гімназія – ЗОШ I ступені» та міський ліцей, які повітряними кульками та головними емблемами з назвою школи, прикрасили свої колони.
В білих халатах, пройшли учні міського медичного училища, несподівано для всіх присутніх розпочали свою ходу учні КПУ – 119 – на початку колони йшли учні у козацькому вбранні «граючи» козацькими шаблями та мечами.
Далі пройшли спортсмени Краснолиманщини: вихованці ДЮСШ, збірні команди по футболу юнаків та дівчат, дзюдоїсти, ветерани спортсмени та інші.
Колона козаків зацікавила присутніх верховими та козацькою підводою.
Продовжили рух 2 лікарні та підприємства залізничного транспорту; ЖКГ, культура.
Завершили ходу представники АПК та харчової промисловості: фермерські господарства, СТОВ, лісове господарство, ТОВ «Чайка». Селяни представили нову техніку - комбайни, трактори та ін.
Продовження свято набуло в сквері ім. Кизима, де з самого ранку було оформлено виставки: декоративно-прикладного мистецтва, «Візитна карточка села», художників.
До вподоби малюкам прийшлась розважальна програма «Веселі нотки» та надувний батут.
На сценічній площадці пройшов виступ лауреата Всеукраїнського огляду-конкурсу залізничників України вокального колективу «Співучі серця» будинку науки і техніки локомотивного депо разом з показом зачісок міськими салонами «Фея», «Гламур», «Ваш стиль», «Лоран», «Валета» та «Светлана».
Майстерно провів караоке та привітав зі святом Краснолиманців своїм виступом земляк - заслужений артист України Віталій Харитоненко.
Спортсмени провели виступи з вільної боротьби, гирьового спорту та пауерліфтингу.
Працівники фермерських господарств частували мешканців міста та гостей «різносолами» в імпровізованих куренях, де присутні мали змогу також і поспівати і потанцювати.
В «Торгових рядах» підприємці представили асортимент продовольчих товарів на любий смак.
Відбулися різноманітні конкурси.
За підсумками конкурсів журі визначило переможців:
по виставкам «куренів» - фермерське господарство «Рубін» (Коровченко С.О.) та СТОВ «Дружба» (Кряжев І.Б.);
«Візитна картка села» - Шандриголівська сільська Рада – народний оберіг кукла-мотанка та народна майстриня сел. Ярова Косевич В.Г. – вироби з бісеру.
Далі свято перемістилося до мікрорайону «Південний»на стадіон «Локомотив». Розпочалися показові виступи кращих спортсменів області в змаганнях «Богатирські ігри», продовжили спортивну програму виступи відділення соторі-до карате Донецької обласної федерації відділення дзюдо ДЮСШ м. Красний Лиман. Для любителів футболу відбувся турнір серед дівчат. Прийняли участь команди «Багіра» і «Лиманські зорі» м. Красний Лиман та «Жилстрой – 2» м. Харьків
В той же час у міському народному краєзнавчому музеї проводились: ретро-виставка картин І. А. Павлючека, фотовиставка «Красоты Краснолиманщины» експозиція «Высокие рубежи Краснолимнщины».
Вперше в нашому місті пройшла шоу-програма «Локомотив Данс» за участю учнів шести загальноосвітніх шкіл міста, кожна команда з 50-ти учнів.
На центральній сцені відбулася святкова програма «Одноклассники ua.», де були представлені виступи окремих виконавців вокалістів за участю колишніх учасників художньої самодіяльності, а також хореографічних, вокальних колективів міста та району.
Для самих маленьких організовано дитячий майданчик з надувними батутами, атракціонами та проведено конкурсно-розважальну програму «Мир чудес».
Подарунком краснолиманцям на свято від народних депутатів України Андрія Петровича і Сергія Петровича Клюєвих став концерт за участю народного артиста України Павла Зіброва і шоу-балету «Крещатик».
Звершилося свято святковим феєрверком та дискотекою.