Децентралізація – в дії
ЛИМАНСЬКА ГРОМАДА – ПЕРШІ ПІДСУМКИ РОБОТА ПО-НОВОМУ ВІДКРИВАЄ ДОДАТКОВІ МОЖЛИВОСТІ
Створення об’єднаних територіальних громад має дати місцевим органам влади додаткові можливості для розвитку інфраструктури та створення комфортних умов життя для місцевих мешканців. З метою підтримки громад у виконанні цих завдань з обласного та державного бюджетів у 2016 році були виділені значні кошти, але чи допомогли ці інвестиції? Роз’яснює заступник міського голови Лиманської ОТГ Юрій Анатолійович Драч.
РЕМОНТ ДОРІГ
НА РЕМОНТ 9 доріг виділено субвенцію у розмірі 6,44 мільйонів гривень. Для ремонту відбиралися найбільш складні ділянки. Наприклад, вулиця Свободи в цілому знаходиться в задовільному стані, але на деяких ділянках було багато ям, постійні калюжі, тому ми визначили чотири ділянки, на яких і провели ремонт. Так само і з іншими дорогами в місті та селах.
На більшості об’єктів роботи або вже завершилися (вулиці Студентська, Свободи, Костянтина Гасієва, Ціолковського та Дубоноса - усі у місті Лиман), або близькі до завершення (вулиці Жилмасив та Нижня Лугова в селі Лозове).
Решту доріг (пров.Героїв Десантників у м.Лиман та вул. Залізнична в селі Рубці) планується відремонтувати до кінця року. Також за рахунок коштів міського бюджету виконано поточний ремонт доріг комунальної власності, так виконано поточний ремонт доріг по місту Лиман, селам та селищам на суму 2826,971 тис.грн.
МАЛІ ПРОЕКТИ ТА ПЛАНИ НА МАЙБУТНЄ
ДЕЯКІ інфраструктурні об’єкти вдалося відремонтувати в рамках спеціалізованих обласних програм. Наприклад, ремонт каналізаційної насосної станції №15 по вулиці Костянтина Гасієва було здійснено в рамках обласної екологічної програми. Робота полягала в заміні обладнання - двох засувок штатного діаметра, насосної групи та системи вентиляції. КНС є основною станцією міста, яка приймає та перекачує воду на очисні споруди, тому потребувала термінового капремонту.
Спільним для громад Донеччини є проект зі створення Центрів безпеки, де постійно будуть знаходитися пожежна машина, карета швидкої допомоги, група швидкого реагування поліції. Це пілотний проект, який має бути реалізований у трьох громадах України. Усі три громади отримали однакову суму - 5,2 млн. грн., на які має бути придбана пожежна машина та збудований центр безпеки. Нещодавно такий Центр відкрився у Лимані. До речі, перший в Україні.
Але не всі проекти, які громада планувала реалізувати в 2016-му році, насправді вдасться реалізувати. Так, усі проекти, фінансування яких здійснюється з коштів бюджетів тимчасово непідконтрольних владі територій, виконуватимуться вже у 2017-му році. Для нас було важливо в першу чергу реалізувати всі проекти з 200-ї Постанови Кабміну, адже наприкінці року невитрачені кошти просто зникнуть. Ці ж об’єкти ми зможемо відремонтувати й у наступному році.- головне, що у нас уже є всі проектно - кошторисні проекти.
ФОРМУВАННЯ ІНФРАСТРУКТУРИ
Гроші з державного бюджету, виділені на формування інфраструктури громади, які спрямовані не лише на дороги - значна частина бюджетних коштів використовується на капітальний ремонт водопровідних мереж у місті Лиман та селах громади (Коровій Яр, Кримки, Олександрівка). На даний час розпочато роботи, до кінця року зазначені роботи будуть виконані. Наразі ці проекти пройшли конкурс у мережі РгоZогго бюджетом у 2,723 мільйонів гривень.
У 647 тисяч гривень обійдеться капітальний ремонт дитячого садочку в селищі Ярова, причому 95% робіт вже виконано.
І останнім проектом із субвенціальним фінансуванням є капремонт адмінбудівлі Лиманського міськвиконкому із метою розміщення там Центру надання адміністративних послуг. На виконання цього проекту планується витратити 3,880 мільйона гривень. Роботи виконані більш ніж на 70%.
СТАРОСТА - МЕНЕДЖЕР ДОВІРИ
РОЗПОЧАТО навчання на дистанційному курсі «Староста - менеджер довіри», запровадженому Всеукраїнською асоціацією сільських та селищних рад за підтримки спільного Проекту Європейського Союзу та ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».
Метою вивчення курсу - є отримання теоретичних знань та практичних навичок, що стосуються діяльності нової посадової особи місцевого самоврядування - старости села, а також його повноважень, місця та ролі в системі органів місцевого самоврядування.
Слухачі електронного курсу «Староста - менеджер довіри» мають набути розуміння щодо обсягу прав та обов’язків старости, способів забезпечення ними прав та законних інтересів мешканців сіл у виконавчих органах місцевої ради.
Виконання практичних завдань дозволить засвоїти приписи чинного законодавства, що визначають правовий статус та основні функції старости, зрозуміти реальне наповнення відповідних нормативних приписів як чинного, так і проектного законодавства.
Навчання проводиться на безоплатній основі та не потребує попередньої спеціальної фахової підготовки.
МЕДИЦИНА ВИХОДИТЬ НА НОВИЙ РІВЕНЬ
МЕДИЧНУ допомогу мешканцям Лиманської ОТГ надають три лікувальні заклади. Первинну медичну допомогу надає Краснолиманський Центр первинної медико-санітарної допомоги імені М.І.Лядукіна, у складі якого 12 амбулаторій загальної практики - сімейної медицини та 19 фельдшерсько-акушерських пунктів.
Вторинну медичну допомогу надають дві лікарні: Лиманська центральна районна лікарня та Краснолиманська міська лікарня. До складу першої входять п’ять стаціонарних відділень на 151 ліжко, консультативно-діагностична поліклініка та стоматологічне відділення. Краснолиманська міська лікарня була реорганізована в листопаді 2015 року шляхом перетворення із залізничної лікарні. У березні поточного року тут відбулася оптимізація ліжкового фонду, наразі лікарня має в складі одне стаціонарне відділення на 50 ліжок та консультативно-діагностичну поліклініку.
На цей час весь ліжковий фонд налічує 201 місце. Забезпеченість ліжками - 45,4 на 10 тисяч населення при нормативі 60 на 10 тисяч населення.
Лиманською центральною районною лікарнею по гранту ЄС/ПРООН у грудні 2015 р. отримано медичне обладнання на суму понад 586 тис. грн.
Цього року розпочато капітальний ремонт будівлі дитячого відділення під сучасну клініко-діагностичну лабораторію. Закінчений І етап на суму 792,3 тис. грн. Виділені кошти на проведення II етапу ремонту в сумі майже 898 тис. грн.
Також із місцевого бюджету профінансовано 77,8 тис. грн. на капітальний ремонт покрівлі фельдшерського пункту с.Діброва та 84,2 тис. грн. на капремонт фельдшерського пункту смт. Дробишеве.
За кошти ПРООН планується проведення капітального ремонту з енергозберігаючими заходами в амбулаторії загальної практики - сімейної медицини смт. Дробишеве на суму 388 тис.грн.