«На часі – модернізація державної служби зайнятості»

warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/artliman/public_html/includes/menu.inc on line 1010.
Дата: 
13.07.2015

Сьогодні першочергова мета державної служби зайнятості – її модернізація та впровадження різноманітних інноваційних проектів. Змінюється її структурна складова, підходи до обслуговування шукачів роботи, безробітних і роботодавців, до надання консультаційних та профінформаційних послуг, співпраці із соціальними партнерами.
Які ж саме перетворення чекають на службу зайнятості?
Зараз, коли держава перебуває в складних соціально-економічних умовах і водночас вибуховий розвиток комунікативних технологій потужно впливає на психологію сприйняття інформації, відкритість і доступність державних установ для людей є прерогативою влади. На етапі модернізації служби зайнятості важливої ролі набуває вдосконалення її інформаційно-роз`яснювальної роботи, запровадження у діяльність проектів та інновацій, покликаних зробити службу зайнятості ближчою до шукачів роботи і роботодавців. До таких нововведень передусім належать: створення Інформаційно-консультаційних центрів, запровадження в окремих регіонах пілотних проектів з комплексного обслуговування громадян за принципом «центр під одним дахом», створення консалтингових центрів та бізнес-інкубаторів, підтвердження неформальної освіти, розвиток центрів професійно-технічної освіти служби зайнятості тощо.
Модернізація діяльності служби зайнятості в цілому передбачає і модернізацію роботи кожного окремого спеціаліста служби, підвищення його індивідуальної ролі у вирішенні питань зайнятості населення. Спеціалісти служби зайнятості більш ніж кваліфіковані, а головне, готові до перетворень та новацій.
На ринку праці особлива категорія громадян - внутрішньо переміщені особи
Оперативність, індивідуальний підхід та адресне обслуговування – нагальні питання служби зайнятості, а також сприяння в отриманні постійної зайнятості внутрішньо переміщених осіб, які бажають закріпитися на новому місці мешкання. Задля підтримки внутрішньо переміщених осіб - громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованих територій та районів проведення антитерористичної операції, служба зайнятості надає комплекс соціальних послуг.
Центрами зайнятості Донецької області проводяться інформаційно-консультаційні заходи щодо сприяння зайнятості ВПО, до участі у яких залучаються представники місцевих органів влади, управлінь праці та соціального захисту населення, пенсійного фонду, волонтерські та громадські організації, роботодавці тощо. Загалом, міськими та районними центрами зайнятості області з початку року проведено 428 заходи для ВПО, з них 152 - виїзні заходи до місць масового перебування ВПО, під час яких фахівцями служби зайнятості надавалися консультації з актуальних питань працевлаштування безробітних.
Запроваджено проведення інформаційно-консультаційних заходів для ВПО на загальнообласному рівні, а саме: щомісяця в один день одночасно в кожному місті та районі Донецької області центрами зайнятості проводяться дні відкритих дверей, ярмарки вакансій, виїзні консультаційні заходи, виїзні акції мобільних груп для комплексного вирішення питань працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, з використанням мобільного центру зайнятості, профорієнтаційні та інформаційні семінари, психологічні тренінги тощо.
Забезпечено функціонування мобільних груп, до складу яких увійшли представники міських рад, управління праці та соціального захисту населення, міських та районних центрів зайнятості, центрів соціальних служб сім’ї, дітей та молоді, волонтерських організацій. ВПО інформують про соціальні послуги, умови реєстрації в центрі зайнятості, розширюється уявлення безробітних про підходящу роботу, розкриваються переваги самостійного пошуку роботи, в тому числі з використанням інтернет-ресурсів служби зайнятості, надається юридична допомога з питань трудового законодавства, психологічна підтримка.
З метою сприяння зайнятості ВПО та їх адаптації до місцевих ринків праці центрами зайнятості області забезпечено укладання угод, договорів, планів спільних дій з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування в сфері соціального захисту населення, освіти, охорони здоров’я, громадськими та волонтерськими організаціями. На сьогоднішній день в області реалізуються 84 вищевказані спільні акти.
Фахівцями обласної служби зайнятості розроблений семінар-практикум «Людина в період тривалої життєвої кризи». Його мета - актуалізувати психологічні ресурси людини, визначивши головні стратегії роботи зі стресом, алгоритм побудови власного працевлаштування через основоположну систему позитивного мислення. Основа тренінгу полягає у виконанні практичних вправ, у тому числі, багатоетапної вправи під назвою: «Страх невідомого», яка допомагає вийти зі стресового стану та почати подальший власний кар'єрний шлях. В роботу центрів зайнятості Донецької області впроваджено розроблену тренінгову практику та проведено навчання фахівців міських та районних центрів зайнятості щодо застосування цього семінару-практикуму.
На сьогоднішній день до центрів зайнятості звернулося 6,0 тис. внутрішньо переміщених осіб, мали статус безробітного 5,7 тис. осіб, отримували допомогу по безробіттю – 5,2 тис. ВПО. Були працевлаштовані 657 осіб, виконували громадські та інші роботи тимчасового характеру 303 особи, направлено на профнавчання - 220 громадян, відкрили власну справу за сприянням служби зайнятості – 61 переміщена особа. Було надано профорієнтаційних послуг - 5,8 тис. осіб.
Головним індикатором успішності нашої роботи є рівень задоволення послугами служби зайнятості громадян і роботодавців.


Fatal error: Call to a member function return_links() on a non-object in /home/artliman/public_html/sites/all/themes/krliman/page.tpl.php on line 144