Професійна реабілітація інвалідів

warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/artliman/public_html/includes/menu.inc on line 1010.
Дата: 
12.03.2014

Прошу опублікувати на сторінках веб-сайту Краснолиманської міської ради наступну інформацію:

Професійна реабілітація інвалідів

Інвалідність − це соціальний феномен, уникнути якого неспроможне жодне суспільство. Інваліди відносяться до уразливих груп населення, потребують соціальної захищеності через те, що їм важко конкурувати на ринку праці в сучасних економічних умовах.

Закон України «Про зайнятість населення» № 5067-VІ, прийнятий 5 липня 2012 р., визначає правові, економічні та організаційні засади реалізації державної політики у сфері зайнятості населення, гарантії держави щодо захисту прав громадян на працю та реалізації їхніх прав на соціальний захист від безробіття. До категорій громадян, яким надаються додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, згідно із цим Законом належать, зокрема, інваліди, які не досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Направлення інваліда до центру зайнятості для вирішення питань професійної орієнтації, професійного навчання чи працевлаштування має здійснюватись лише медико-соціальними експертними комісіями (МСЕК) з обов’язковим визначенням критеріїв підходящої роботи, особливих вимог до умов і режиму праці та навчання і наданням рекомендацій щодо працевлаштування. Це є перший етап професійної реабілітації інвалідів.

Професійна орієнтація, професійне навчання, працевлаштування, створення робочих місць для інвалідів та їх працевлаштування згідно з рекомендаціями медико-соціальної експертної комісії становлять другий етап професійної реабілітації інвалідів. Водночас, центром зайнятості проводяться інформаційно-роз’яснювальні заходи з роботодавцями щодо подолання стереотипів неефективності виконання людьми з інвалідністю професійних обов’язків. Наголошується на їх соціальній відповідальності та визначаються умови, за яких особа з інвалідністю може бути корисною підприємству та інтегруватися у суспільство завдяки продуктивній зайнятості.

Третій, заключний етап професійної реабілітації інвалідів зводиться до проведення контролю за їхнім своєчасним та якісним працевлаштуванням.

Отже, актуальним є вирішення питання забезпечення для осіб здатності на рівних конкурувати на ринку праці завдяки медико-соціальній, професійній, трудовій реабілітації, створення належних умов для реалізації конституційного права людей з інвалідністю на працю.

 

Заст. директора – начальник відділу надання соціальних послуг з працевлаштування Т.С.Хандій


Fatal error: Call to a member function return_links() on a non-object in /home/artliman/public_html/sites/all/themes/krliman/page.tpl.php on line 144