Служба зайнятості займає активну позицію щодо підтримки підприємницької ініціативи та розвитку малого та середнього бізнесу.
З цією метою на базі Лиманського міського центу зайнятості створений консалтинговий простір, метою функціонування такої платформи є підтримка діючих підприємців Лиманської об’єднаної територіальної громади в питаннях ведення, розширення та збільшення ефективності бізнесу, а також стимулювання підприємницького мислення у безробітного населення та сприяння розвитку малого та середнього бізнесу регіону.
За період функціонування Консалтингового простору надійшло 151 звернення , по яким проведено консультації. 8 листопада 2017 року відбулася чергова зустріч представників Пенсійного фонду, Краснолиманського відділення СОДПІ, Лиманського міського відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування, Лиманського міського відділення виконавчої служби, Обліково-інформаційного центру, ТВБВ філії ДОУ АТ "Ощадбанк", Краматорського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги з роботодавцями міста, діючими та майбутніми підприємцями, переможцями проекту «Український донецький куркуль».
Відкрила захід директор Лиманського міського центру зайнятості Єрьоменко Тетяна. Вона акцентувала увагу присутніх на особливостях сучасного ринку праці, застосуванні інноваційних технологій в діяльності центру зайнятості та пріоритетності підтримки підприємницької діяльності як основи ринкового конкурентного середовища.
Запрошена до слова Малишко Олена, керуюча відділенням АТ «Ощадбанк» надала детальну інформацію про нову програму «Будуй своє», створену «Ощадбанком», що є зручним інструментом для ведення бізнесу на привабливих умовах. «Будуй своє» - це навчання та консалтинг для підприємців і стартаперів, швидке відкриття рахунку, миттєва картка та зручний інтернет – банк, гроші для справи на вигідних умовах.
« Ми змінюємось і хочемо, щоб країна змінювалась разом із нами. "Будуй своє" - це наш внесок у майбутнє України. Сьогодні ми допомагаємо малому бізнесу, а завтра - живемо в країні підприємців!» - завершила свій виступ Олена Анатоліївна.
Під час заходу начальник відділу адміністрування, супроводу інформаційних систем та захисту інформації УПФУ в м. Лиман Скора Алевтина. Фахівець розповіла про зміни в пенсійній системі, про можливості web-порталу ПФУ.
Старший державний виконавець Лиманського міського відділу державної виконавчої служби ГГУЮ Рухманова Олена надала консультації з питань примусового виконання рішень суддів та інших органів і посадових осіб та загальних юридичних питань.
Головний державний інспектор Лиманського відділення Словянської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області Бабенко Наталія повідомила про створення загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу, який допоможе роботодавцям самостійно знайти відповіді на запитання щодо оподаткування, державної митної справи, ЄСВ, електронного цифрового підпису та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на органи ДФС, та мінімізувати витрати часу на отримання інформації.
Економіст «Обліково-інформаційного центра» Калиновська Альоша надала консультації з питань бухгалтерського обліку та аналізу господарської діяльності.
Головний спеціаліст Краматорського місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги Холод Валентина розповіла про можливість надання правових послуг, спрямованих на забезпечення реалізації прав і свобод людини і громадянина, захисту цих прав і свобод, їх відновлення у разі порушення.
Представник Лиманського міського відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування Ребров Вадим надав консультації з питань профілактичної роботи та запобігання нещасним випадкам на виробництві, розповів про порядок надання матеріального забезпечення, умови оплати санаторно-курортного лікування.
Начальник відділу взаємодії з роботодавцями міськцентру зайнятості Грищенко Наталія зазначила, що діяльність консалтингового простору– це суттєва допомога тим, хто лише планує започаткувати власну справу, а для підприємців-початківців, це шанс створити нові робочі місця, збільшуючи тим самим рівень зайнятості населення, підвищити рентабельність, використовуючи можливість фінансової підтримки роботодавців службою зайнятості при працевлаштуванні окремих категорій незайнятого населення
В ході проведеного зустрічі всі присутні отримали безкоштовні, якісні консультації з питань організації та ведення підприємницької діяльності, бізнес-планування, кредитування, законодавства, правового регулювання підприємницької діяльності, бухгалтерського обліку, оподаткування, цивільного і господарського права, трудового законодавства, діючих програм служби зайнятості з інформаційної та фінансової підтримки роботодавців з працевлаштування безробітних..
На завершення, присутнім було запропановано перегляд відео сюжету «Інноваційні технології-шлях до працевлаштування безробітних».