Інформація щодо забезпечення державної реєстрації народження.

warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/artliman/public_html/includes/menu.inc on line 1010.
Дата: 
08.11.2016

На сучасному етапі в Україні значна увага приділяється питанням захисту прав, свобод та законних інтересів національних меншин взагалі  та ромської національної меншини зокрема, її інтеграції в суспільне соціальне життя. Статтею  11 Конституції України встановлено, що  держава сприяє консолідації та розвиткові української нації, її  історичної свідомості,  традицій і культури, а також розвиткові  етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності всіх корінних народів і національних меншин України. Інтеграція в українське суспільство ромської національної меншини на сьогодні є соціально значущим питанням.
З метою створення належних  умов для захисту  та інтеграції в українське  суспільство ромської національної меншини, забезпечення рівних можливостей для її участі у соціально- економічному та культурному житті держави Указом Президента України від 08.04.2013 року № 201/2013 схвалено « Стратегію захисту та інтеграції в українське суспільство  ромської національної меншини на період  до 2020 року» (надалі -Стратегія). Також розпорядженням Кабінету Міністрів України  від 11.09.2013 р. № 701-р затверджено План заходів щодо реалізіції Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року.
Основними проблемами  представників ромської національної меншини в Україні є низький освітній рівень, високий рівень безробіття,  незадовільний стан здоров»я, відсутність  у більшості ромів документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство, свідоцтв про державну реєстраціїю актів цивільного стану, низький рівень житло-побутових умов, наявність  фактів  упередженого ставлення до ромів. Відповідно до статті  3 Закону У країни «Про національні меншини в Україні» від 25.06.1992 року № 2494-ХІІ ( надалі- Закон № 2494-ХІІ) до національних меншин належать групи громадян України, які не є українцями  за національністю, виявляють почуття національного самоусвідомлення та спільності між собою. Метою Стратегії є вивчення засад захисту  та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини шляхом забезпечення рівних прав і можливостей для її участі в соціально-економічному  та культурному  житті держави, а також активізації співпраці з громадськими  об»єднаннями ромів.  Національні меншини мають наступні права : - вільно  обирати та відновлювати національність, - на національне прізвише , ім»я по батькові; - записувати при державній реєстрації народження – ім»я батька і матері в національній традиції, яких немає звичаю  зафіксувати  «по батькові»; - на користування та навчання рідною мовою; - розвиток національних культурних традицій; - сповідувати свою релігію; -на задоволення потреб у літературі, мистецтві, засобах масової інформації; - на створення національних, культурних і навчальних закладів; - створення національних громадських об»єднань; - вільно встановлювати і підтримувати зв»язки з особами своєї національності та їх громадськими об»єднаннями за межами України; - обиратися або призначатися на рівних засадах на будь-які посади до органів законодавчої, виконавчої, судової влади, місцевого самоврядування, в армії, на підприємствах, в установах і організаціях. Будь –яке пряме чи не пряме обмеження прав і свобод громадян за національною ознакою забороняється  й карається законом. Водночас не може бути прав без обов»язків.
Так , батьки  зобов»язані невідкладно , але не пізніше одного місяця від дня народження дитини, зареєструвати народження дитини в державному органі  реєстраціїї актів цивільного стану. Несвоєчасна  без поважної причини державна реєстрація  батьками  народження дитини  в органах державної реєстрації актів цивільного стану тягне за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Державна реєстрація народження дитини провадиться органом державної реєстрації актів цивільного стану з одночасним визначенням її походження та присвоєнням прізвища, імені та по батькові і засвідчується свідоцтвом про народження. Законодавством дозволяється  реєструвати дитину як за місцем проживання її батьків ( одного з батьків) так і за місцем її народження. Одночасно ззаявою про державну реєстрацію народження подаються : паспорти або паспортні документи, що посвідчують  особи батьків (одного з них); паспорт або паспортний документ , що посвідчує особу заявника, у разі , якщо державна реєстраціїя народження провадиться не батьками, а іншою особою; документ, який є підставою для внесення відомостей про батька дитини ( свідоцтво про шлюб, заява матері, спільна заява матері та батька дитини).
Підставами для проведення державної реєстрації народження є: а) медичне свідоцтво про народження форми № 103/о, що  видається  закладами охорони здоров»я де приймаються пологи; б) медичне свідоцтво про народження  або медична довідка про перебування дитини під наглядом лікувального закладу форми № 103-1/о у разі  народження дитини поза  закладом охорони здоров»я; в) лікарське свідоцтво про перинатальну  смерть  форми  № 106-2/о, у разі  мертвонародження.
При відсутності підстав для державної реєстрації  народження, державна реєстрація проводиться на підставі рішення суду про встановлення факту народження даною жінкою.
Отже, державній реєстрації народження підлягають  усі діти, незважаючи  на їх етнічне походження та соціальний статус, у тому числі діти ромської національності. Для державної реєстрації народження дитини необхідно звертатися до Лиманського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управдління юстиції у Донецькій області, за адресою: Донецька область, місто Лиман, вул. Привокзальна, 25, тел.(06261) 2-67-66.

Начальник Лиманського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Донецькій області Любов Дьяконова.


Fatal error: Call to a member function return_links() on a non-object in /home/artliman/public_html/sites/all/themes/krliman/page.tpl.php on line 144