У Красному Лимані відзначили річницю визволення від терористів «ДНР»
З ініціативи Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Студентське братство» та за підтримки Краснолиманської міської ради відбулося відзначення річниці звільнення першого міста Донеччини - Красного Лиману від терористів. У заході взяли участь представники міської ради, громадськості, волонтери, учасники АТО.
Так у Красному Лимані стартувала серія акцій, ініційованих Студентським братством для популяризації річниць звільнення міст України у ході АТО. Довготермінову підтримку волонтерам надала компанія ВАТ «Будівництво та монтаж», що евакуювалася з окупованої території до м.Слов’янська. Транспорт для перевезення журналістів на подію до Красного Лиману надало командування передислокованої з Луганська частини Національної Гвардії.
Підготовку до святкування волонтери ВМГО «Студентського братства» розпочали заздалегідь: пошили прапори, підготувалися до проведення суспільно корисних акцій, знайшли героїв АТО, які визволяли рідну Донеччину від терористів. У Красному Лимані активісти Студентського братства ще з 20 травня ініціювали по всіх школах акцію «До річниці звільнення: подяка захиснику Красного Лиману - мирного міста моєї мрії». Завдяки підтримці відділу освіти в рамках цієї акції підготовано дитячі обереги для героїв АТО. Відтак, координатор Учнівського братства у Красному Лимані, ліцеїст, Максим Овчаренко зібрав однодумців на Свято Визволення.
Як розповів Максим перед початком урочистостей, зранку учні-волонтери зробили щось корисне для громади – прибирали сміття у лісі спільно з представниками Краснолиманського лісництва. Дев’ятикласник залучився до громадської діяльності лише місяць тому після проведених Студентським братством кількох «уроків волонтерства» у школах Красного Лиману. Тоді юні патріоти створили шкільний праобраз Студентського братства – волонтерську організацію «Учнівське братство». Тепер, як заявив Максим Овчаренко в інтерв’ю «5-му каналу», волонтери вирішили повторити події минулого року і символічно знову підняти прапор України, як це зробив рік тому донеччанин Олексій Бистрицький .
Будучи бійцем батальйону «Артемівськ» саме він, нині переселенець із Донецька, першим підняв над звільненим Красним Лиманом прапор України. Олексій Бистрицький розповів в інтерв’ю «Громадському телебаченню Донеччини», що тоді, 5 червня 2014 року для підняття на флагштоку, він обрав власний прапор України, освячений на усіх акціях Донецького Автомайдану.
Після підняття напроти міської ради 5-метрового державного прапора школярі вручили обереги учасникам звільнення міста та послухали розповіді про ті події з перших уст.
Геннадій Малиновський (керівник батальйону «Артемівськ», який визволяв Красний Лиман) згадав перші дні української влади в місті: «Перші три дні тут на вулицях нікого не було. Потім почали люди виходити по одному і питають: "А ви нас різати не будете?". Пройшов час, люди зрозуміли і, коли ми вже йшли, вони говорили: «Ой хлопці, не їдьте!» Громадська діячка Надія Конджарія згадала, як за окупації вела перемовини з представниками так званої «ДНР». «Було дуже складно психологічно розмовляти з цими людьми, були барикади їх, коли ти проходиш повз, вони клацали затворами.»Після акції активісти Учнівського братства зі шкіл Красного Лиману вирішили продовжити громадські заходи у співпраці з міською радою, відділом освіти та своїми старшими колегами з ВМГО «Студентське братство».На наступний будній день координатор Учнівського братства в Красному Лимані Максим Овчаренко як завжди прийшов до школи, здавав останній екзамен. Але до величезного здивування дев'ятикласника, виявилося, що вся школа знала про святкування Дня Визволення Красного Лиману і про роль Учнівського братства у святі. Усі підтримали першу громадську акцію Максима, його виступ на 5-му каналі і на Громадському телебаченні. Директор ліцею Олена Глухонюк особисто зайшла до класу Максима і закликала усіх брати приклад з однокласника-волонтера. «Це було так несподівано і приємно, прямо перед іспитом» - згадує Максим.