Генерал Аброськін розпочав очищення дозвільної системи Донеччини
В’ячеслав Аброськін зібрав працівників органів дозвільної системи усіх територіальних підрозділів обласної поліції, щоб підвести підсумок їх роботи за 10 місяців цього року. За результатами наради прийняте рішення про звільнення двох співробітників та відсторонення керівника підрозділу від займаної посади.
Контроль за обігом зброї в регіоні, де вже два роки йдуть бойові дії, є вкрай важливим. На Донеччині нині зареєстровано більше 31,2 тисяч одиниць мисливської та інших видів зброї.
До функцій представників дозвільної системи входить контроль виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, обліку і використання спеціально визначених предметів, матеріалів і речовин і видача дозволів на право придбання предметів і матеріалів, на які поширюється дозвільна система, дозволу на функціонування підприємств, майстерень, магазинів, які виробляють, зберігають та реалізують зазначені предмети і матеріали.
За 10 місяців за місцем мешкання перевірено усіх власників зброї, що знаходяться на обліку у правоохоронних органах. Більше 1100 з них притягнуто до адміністративної відповідальності, здебільшого за порушення строків перереєстрації наявної зброї.
Начальник обласного главку поліції визнав роботу підрозділу незадовільною та зазначив, що продовжує отримувати скарги від мешканців на діяльність представників дозвільної системи, які наживаються на порушниках. Так, до поліції неодноразово надходили скарги від мешканців Добропілля на вимагання з боку працівників місцевої «дозвільної» грошей за прикриття порушень норм адміністративного законодавства.
Навести лад у службі та забезпечити ретельний контроль зареєстрованої зброї мав призначений півроку тому керівник підрозділу, але за словами В’ячеслава Аброськіна, він не виправдав довіри та буде відсторонений від займаної посади. Двом працівникам з Добропілля запропоновано написати рапорти на звільнення з органів внутрішніх справ, у відношенні них проводиться службове розслідування.
Генерал закликав керівників дозвільної системи територіальних органів поліції до якісної роботи заради очищення регіону від нелегальної зброї. Саме цей підрозділ має працювати з населенням та переконати жителів позбавлятися зброї законним шляхом. За допомогою превентивної діяльності тільки за жовтень громадяни здали до поліцейських відділень 218 одиниць зброї, з яких 50 зберігались незаконно. Крім того, здано 3 міни, 35 гранат, 2 запали, 7 снарядів, 2287 набоїв армійських зразків та 951 - до мисливської зброї, і 117 спеціальних засобів, таких як газові пістолети, револьвери та пристрої травматичної дії. Від кримінальної відповідальності вже звільнено 66 громадян.
Поліція Донеччини зацікавлена в тому, аби працівники, які неналежним чином відносяться до виконання службових обов’язків, порушують дисципліну та ігнорують закон, були своєчасно виявлені. Тому правоохоронці звертаються до громадян з проханням повідомляти про будь-які неправомірні чи неналежні дії співробітників поліції за номером 0-800-505-102 або 102.
Відділ комунікації Поліції Донецької області