Міністерство внутрішніх справ України 2017 рік оголосили роком протидії торгівлі людьми.
Оскільки, як повідомляють спеціалісти Департаменту боротьби з правопорушеннями, пов’язаними з торгівлею людьми, останнім часом цей тип правопорушення є найбільш розповсюдженим. Окремої уваги приділяється торгівлі людьми для «трудової» експлуатації.
Жертвами торгівлі людьми можуть стати чоловіки, жінки, діти, – з метою примусової праці, сексуальної експлуатації, жебрацтва. Цей злочин характерний не лише для України. Нині у світі жертвами торгівлі людьми стали близько 40 мільйонів людей, і кожен рік їхні ряди поповнюються більш ніж трьома мільйонами чергових рабів. Серед них майже 80% – це жінки і діти. Сучасна торгівля людьми – це індустрія з прибутком понад 32 мільярди доларів на рік.
В Україні виявленням та протидією торгівлі людьми займаються державні органи - Міністерство соціальної політики України, Міністерство внутрішніх справ, Національна поліція, Державна прикордонна служба та низка громадських організацій. Міжнародна організація з міграції має представництво в Україні.
Більшість постраждалих осіб, які звернулися до Міжнародної організації з міграції, зазнали трудової експлуатації. Основними галузями цієї експлуатації було будівництво, виробництво та сільське господарство. Ще однією формою експлуатації є жебрацтво,– коли люди випрошують гроші на вулицях, а потім передають «зароблене» своїм кураторам і отримують відсоток.
Почастішали, порівняно з попередніми роками, випадки незаконного вилучення органів – у 2016 році Міжнародна організація з міграції виявила шість таких випадків.
Щоб не стати жертвою подібних випадків, треба бути правильно поінформованим та підготовленим. Звичайно, перше, що треба робити у підозрілій ситуації — це звертатись до правоохоронних органів.
Якщо людина виявила бажання працювати офіційно за кордоном, треба дуже уважно ставитись до контрактів, які ухвалюються, обов'язково звертатися до юристів, які перевірять всі дані. Також треба залишати обов'язково всі контакти, за якими людина їде. Бажано, щоб їх перевірив юрист. Тільки таким чином. Також треба зазначити, що, якщо ви опинилися у подібній ситуації, перш за все треба повідомляти про своє місцезнаходження консульську установу в іншій країні.