Наші спільні зусилля дадуть бажаний результат
Прес-конференції для представників засобів масової інформації, які проводить начальник Лиманського відділення поліції, майор поліції Д.О.Дмитрієв, вже стали традиційними. Першого червня відбувся захід, на якому йшла мова про підсумки роботи міської поліції за минулі п’ять місяців, поточні справи та плани на майбутнє.
Подібні прес-конференції є підтвердженням того, що керівник правоохоронного органи прагне, аби діяльність його підлеглих була максимально прозорою. Він впевнений, що це суттєво впливатиме на імідж всієї поліції, на кінцеві результати професійної діяльності.
Підсумки діяльності поліції за п’ять місяців
Начальник Лиманського відділення поліції Слов’янського ВП ГУНП України в Донецькій області, майор міліції Д.О.Дмитрієв почав прес-конференцію з інформації про діяльність свого підрозділу за п’ять місяців. Він підкреслив, що всі міські заходи, котрі проводились на Лиманщині в дні новорічних, різдвяних свят, до Міжнародного жіночого дня, Дня міжнародної солідарності, до річниці перемоги в другій світовій війні, та інших пам’ятних і знаменних дат, пройшли без порушень правопорядку.
В цьому, звісна річ, левова доля належить і міськвідділу поліції, який зумів забезпечити спокійний відпочинок земляків в цей нелегкий час. Це дозволило і людям зрозуміти, що органи поліції, які реформуються, націлені на належне виконання покладених на них обов’язків.
За п’ятимісячний період розкрито цілий ряд резонансних злочинів. Зовсім недавно по гарячих слідах було затримано двох раніше судимих громадян, які скоїли зухвале пограбування нашої землячки («Зоря» детально писала про цей злочин). Матеріали справи зовсім скоро ляжуть на стіл судді, після чого винні будуть покарані у відповідності з діючим законодавством.
Розкрито 80 крадіжок, викрадене повернено потерпілим, винні покарані, або чекають вироку суду. Було зареєстровано факт нанесення тяжких тілесних пошкоджень, які стали причиною смерті людини. Злочин також розкрито, як і протиправні дії, пов’язані з утриманням притону, два зґвалтування, збереження і збут наркотичних речовин.
Названо лиш найбільш резонансні злочини, а скільки інших, винуватцям яких від законного покарання не вдалось сховатись. Це підтвердження того, що поліція успішно працює в тому напрямі, коли невідворотність покарання стає нормою. Кожен, хто переступає межу закону, має чітко усвідомити, що час настане, коли доведеться відповідати за скоєне.
Дмитро Олександрович в ході спілкування відповів на значну кількість різноманітних питань працівників ЗМІ. Порушені проблеми та отримані відповіді ми об’єднуємо в кілька блоків, про які піде мова далі в цьому матеріалі.
Реформа правоохоронних органів триває
З метою оптимізації діяльності поліцейських служб за ініціативою начальника обласного главку, генерала В.Аброськіна територіальний поділ головного управління в області зазнав змін. Вони мали відношення і до нашої міської поліції.
Як відомо, після перетворення міліції в поліцію, Лиманське відділення, як і Слов’янське, були підпорядковані Краматорському відділу. Практика показала, що це не зовсім оптимальний варіант. Таким чином, з’явився самостійний базовий відділ поліції, який базується в Слов’янську.
Слов'янському ОП підпорядковане Лиманське відділення поліції. Тепер Слов'янська оперативна зона - це Слов'янський район, де проживає понад 170 тисяч жителів разом з переселенцями і Лиман з однойменним районом, в якому зараз живуть близько 60 тисяч громадян.
Територія, де значну частину займає сільська місцевість, населені пункти розташовані на великій відстані один від одного, вимагала більш чіткої координації роботи поліції. Нововведення дозволить ефективніше вирішувати проблеми місцевого населення.
Керівництво тепер сконцентровано в Слов'янську, тоді як на місцях збільшено кількість практичних працівників, які надають громадянам будь-яку допомогу. Дмитро Олександрович наголосив, що менша віддаленість між основними містами, в який дислокуються поліцейські підрозділи, дозволяє швидше і ефективніше вирішувати будь-які питання, що пов’язані з професійною діяльністю.
Випускні вечори, канікули, літній відпочинок
Оскільки наше спілкування відбувалося у Всесвітній день захисту дітей, по питанню підростаючого покоління було приділено достатньо уваги.
30-31 травня у місті і районі, як і на всій підконтрольній території області, проходили випускні вечорі. Щоб максимально убезпечити дітей, які святкують закінчення, правоохоронці несли службу у навчальних закладах, кафе та ресторанах, постійно знаходячись поруч зі школярами.
Майор поліції Д.Дмитрієв констатував, що всі урочистості пройшли для підлітків без будь-яких надзвичайних подій. поліцейські весь час були поруч з ними. Груп швидкого реагування, піших, автопатрулів та нарядів патрульної поліції контролювали оперативну обстановку в зонах відпочинку молоді, у парках, скверах тощо. Завдяки посиленим заходам безпеки правопорушень стосовно дітей не допущено.
Почались канікули. У школярів тепер маса вільного часу. Разом з громадськістю, батьками і педагогами поліцейські налаштовані на те, що цей час використовувався ними максимально корисно. За таких умов діти не будуть порушувати громадський порядок, а тому не матимуть і конфліктів із законом.
Наш край має чудову природу і всі умови для активного відпочинку. На території двох районів – Лиманського і Слов’янського – є півтора десятки дитячих оздоровчих центрів та пансіонатів. Вони працюють.
Лише на першу зміну сюди заїде кілька тисяч дітей. За кожним центром будуть закріплені співробітники поліції, які будуть цілодобово знаходитися з дітьми, забезпечувати безпеку і громадський порядок.
Поліцейський підрозділ розуміє, що його завдання забезпечити спокійний відпочинок дітям. При заїзді першої зміни і протягом усього відпочинку співробітники поліції будуть проводити з дітьми профілактичну роботу.
Діти і дорога: ризики дитячого травматизму
В період канікул завжди зростає ризик дитячого травматизму на дорогах, адже діти майже весь день проводять на свіжому повітрі, при цьому кожен мріє про ігри, забави і в процесі цього забуває про головне – правила поведінки на дорозі.
В основному, діти в усьому беруть приклад зі своїх мам і пап, навіть в тих вчинках, які не заслуговують наслідування. На жаль, багато дорослих самі подають дітям поганий приклад поведінки в транспорті і на вулиці, часто переходять проїжджу частину на заборонний сигнал світлофора або в непризначеному для переходу дороги місці.
Правила дорожнього руху - закон дороги, знати його та дотримуватися потрібно обов'язково. Завданням дорослих є учити дітей правильно оцінювати ситуацію на дорозі, прогнозувати небезпеку і діяти адекватно обстановці.
Начальник міського відділення поліції в ході прес-конференції кілька разів наголошував на необхідності ще раз донести до батьків проханням не залишати дітей, особливо молодшого шкільного віку, на вулиці без нагляду, перед виходом дитини з будинку нагадувати їй про Правила дорожнього руху, контролювати дії своїх дітей. При перевезенні маленьких дітей у якості пасажирів автівок користуватися дитячими автокріслами.
Водіям же транспортних засобів необхідно бути гранично уважними і обережними при управлінні автомобілем, дотримуватися Правил дорожнього руху, зменшувати швидкість, побачивши дитину на проїжджій частині, і не забувати, що в ці дні на вулицях буде значно більше дітей, чим зазвичай. Пам'ятайте - дитина може з'явитися на проїжджій частині в найнесподіванішому місці. Строго дотримуйтеся Правил дорожнього руху, не перевищуйте швидкісний режим, оскільки ціною зайвої самовпевненості за кермом може виявитися чиєсь життя.
Випадки шахрайств найрізноманітнішими способами
Майор поліції Д.Дмитрієв повідав, що практично щодня до відділення звертаються люди, котрі постраждали від шахраїв. Одним із найпоширеніших способів шахрайства залишається обман по телефону. Правоохоронці постійно закликають мешканців не довіряти телефонним дзвінкам від незнайомців, але й донині знаходяться люди, які стають жертвою обману. Загальна сума грошей, які виманили шахраї у мешканців Донеччини, тільки від початку цього року давно перевалила за 1 мільйон гривень.
Телефонне шахрайство має просту схему, основану на довірливості наших співгромадян. Телефонують, говорять, що дитина потрапила в поліцію, якщо не буде виплачена певна сума, вона опиниться за гратами. Здебільшого приголомшені люди погоджуються на все, аби «допомогти» рідній людині. Перераховують немалі гроші, а вже потім пробують зв’язатись з своїм сином, донькою чи ще кимось, заради «звільнення» яких жертвують грошима.
Бувають випадки, коли телефонують нібито співробітники банків, які прохають надати певну інформацію про свої банківські картки. Отриманих відомостей вистачає, щоб за допомогою Інтернету зняти заощадження.
Співробітники поліції в черговий раз нагадують громадянам про правила, яких необхідно дотримуватися, щоб не стати жертвою шахраїв:
- якщо вам повідомили про те, що родич «потрапив у біду» - обов'язково передзвоніть йому, вимагайте особистої зустрічі з ним, порадьтеся з друзями чи рідними, перш ніж прийняти остаточне рішення, проявляйте підвищену пильність;
- нікому не повідомляйте інформацію про платіжну картку: ПІН-код, паролі доступу до рахунків, термін дії платіжної картки, кредитні ліміти, персональні дані, номер карти тощо. Справжні співробітники банку ніколи не просять такої інформації.
Спілкування з керівником міського правоохоронного органу дозволило отримати корисну інформацію, котру доводимо до відома своїх читачів. Це ще один важливий крок на шляху до завоювання довіри громадян до органів поліції. Народ і поліція спільними зусиллями зможе зупинити злочинність, а злочинців направити на путь праведний. В нашому суспільстві має бути спокій і злагода. Нам треба разом здолати всі незгоди, повернувшись до миру і злагоди.
А.АНІПЧЕНКО.