Звіт про результати роботи з дотримання вимог антикорупційного законодавства в управлінні ПФУ в м. Красний Лиман Донецької області
Робота управління протягом 1 півріччя 2017 року була спрямована на усунення та мінімізацію корупційних ризиків в діяльності спеціалістів, причин, що їх породжують та умов, що їм сприяють і на реалізацію антикорупційної політики держави, визначеною Антикорупційною стратегією на 2014-2017 роки, законами України “Про державну службу”, “Про запобігання корупції”.
З початку року в управлінні проведено 4 загальних технічних навчання з розгляду та обговорення окремих статей ЗУ “Про державну службу”, “Про запобігання корупції”, “Про засади запобігання і протидії корупції”, постанови КМУ від 11.02.2016 № 65 “Про затвердження Правил етичної поведінки державних службовців” та інших антикорупційних законодавчих актів, а також щодо порядності в своїй роботі та забезпечення персональної відповідальності працівників управління щодо недопущення проявів корупції, в яких прийняло участь 39 державних службовців, що є ефективним упереджувальним засобом щодо зниження корупційних ризиків.
У звітному періоді подано 66 декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, проведено перевірку своєчасності подання декларацій.
Проводився моніторинг та оцінки ефективності реалізації антикорупційних заходів та щоквартальний аналіз виконання заходів, спрямованих на підвищення рівня розвитку сфери запобігання та виявлення корупційних правопорушень.
З початку року повідомлень або заяв громадян щодо можливих корупційних правопорушень з боку державних службовців управління не було.
Для забезпечення реалізації державної програми з виконання Антикорупційної стратегії в управлінні призначення на вакантні посади державних службовців та розстановка кадрів відбувається на засадах неупередженого за конкурсного відбору, їх об’єктивної атестації, оцінки виконання державними службовцями покладених на них обов’язків і завдань, реалізації планових завдань, спрямованих на оцінку та усунення корупційних ризиків, запобігання корупційним та пов’язаних з корупцією правопорушенням.
Протягом звітного періоду підвищили рівень професійної компетентності (кваліфікації) за професійною програмою – 7 спеціалістів управління.
При призначенні пенсій керівному складу управління та членам їх сімей неодноразово первинні документи та пенсійні справи проходять перевірки в управлінні (спеціалістами з контролю за правильністю оформлення документів для призначення пенсії, застосування чинного пенсійного законодавства, нарахування стажу, тощо, керівником відділу з призначення пенсій, заступником начальника управління та спеціалістом з контролю за призначенням пенсій управління соціального захисту населення Лиманської міської ради) з наступним направленням на перевірку до головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області.
Впроваджений порядок обслуговування громадян за принципом «фронт-офісу» та обробки пенсійної документації на базі централізованих інформаційних технологій за принципом «бек-офісу», що унеможливлює підготовку документів про призначення (перерахунок) пенсій спеціалістами, які безпосередньо здійснюють прийом громадян.
Постійно контролюється питання формування потреби та здійснення фінансування пенсійних виплат та вживаються дієві заходи з недопущення надання переваг при спрямуванні коштів на об’єкти з виплати та доставки пенсій.
Забезпечено в установленому порядку оприлюднення інформації про закупівлі та використання коштів управління, передбаченої законами України “Про здійснення державних закупівель”, “Про відкритість використання публічних коштів” та прийнятих на їх виконання рішень.