Краснолиманський міськвідділ поліції інформує

warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/artliman/public_html/includes/menu.inc on line 1010.
Дата: 
01.12.2015

Останнім часом набули систематичності випадки звернення громадян (здебільшого осіб похилого віку) до Краснолиманського відділення поліції щодо вчинення відносно них шахрайств, шляхом зняття грошових коштів з банківських платіжних карток. Слід зазначити, що протягом жовтня-листопада поточного року з подібними заявами звернулись 15 жителів міста Красний Лиман та Краснолиманського району.
Зловмисники діють по заздалегідь відпрацьованій схемі, використовуючи інтернет-мережу, абонентські номери мобільних терміналів потерпілих, особисті данні та данні про родичів потерпілих.  Шахраї входять в довіру, користуючись різними способами. Наприклад, якщо біля банкомату є людина, що не може самостійно зняти грошові кошти з картки та яка просить допомоги сторонніх осіб, або остання не вміє користуватися банківським терміналом і не може самостійно покласти гроші на картку, існує вірогідність, що шахрай «допоможе», тільки гроші він перерахує на власний рахунок, а не рахунок-отримувач. Також шахраї можуть зателефонувати з невідомого телефонного номера,  під виглядом родича абонента, або співробітника поліції, при цьому повідомити про те, що трапилась неприємна ситуація (родича затримали за вчинення злочину, родич заборгував гроші знайомому та йому терміново потрібно їх повернути та інше), для вирішення якої необхідно перерахувати певну суму грошових коштів на банківську картку, задля спасіння родича від псевдобіди, яка з ним сталася. Крім цього, зловмисники можуть звертатися до Вас під виглядом представника торгової компанії, пропонуючи придбати дорогоцінний товар «за дуже вигідною ціною», а погодившись на це, Ви навряд чи станете власником бажаного товару, а лише набудете нового статусу – потерпілий від дій невідомих осіб. Також нерідко трапляються випадки шахрайств при покупці товарів через всесвітню мережу «інтернет», коли в умовах придбання передбачена часткова або повна передплата вартості товару, лише за умови якої товар буде направлено до поштового відділення отримувача. 
Подібних способів безліч.
Нажаль, викрити таких осіб та довести їх провину дуже складно з тієї причини, що людина добровільно перераховує свої грошові кошти іншій особі, а також використання злочинцями різних банківських рахунків та територіальне розташування місць транзакцій викрадених грошових коштів, суттєво затримують процес отримання відомостей, щодо особи, що вчинила вказаний злочин. Тому ці випадки треба намагатись попередити, ніж в подальшому «шукати винуватого».
З метою попередження шахрайства, громадянам необхідно запам’ятати та використовувати в повсякденному житті декілька нехитрих правил:
- після дзвінка так званого «родича» з проханням переказати гроші, Вам необхідно зателефонувати цьому родичу на його справжній телефонний номер, зв’язатись із іншими особами, що можуть бути з ним поруч для того, щоб переконатись, чи він дійсно потребує допомоги, а при надходженні дзвінка від «поліцейського» – невідкладно зателефонувати на гарячу лінію поліцейського відділення та повідомити про цей факт;
- при надходженні телефонного дзвінка від незнайомців, в разі якщо розмова не йдеться про нагальні питання (дзвінок від вашого лікаря, майстра з ремонту обладнання чи працівника комунального підприємства, дзвінка якого ви чекали) негайно припинити таку розмову і не відповідати на такий дзвінок у майбутньому;
- при покупці товару в інтернеті використовувати форму оплати «післяоплата» - оплата за товар після його безпосереднього отримання.
- при користуванні банкоматом та банківським терміналом, в разі відсутності навички в цьому, заздалегідь попросити допомоги родичів чи знайомих.

Але якщо не вдалося попередити такий злочин, і Ви стали головним героєм подібної неприємної ситуації, необхідно не марнувати час і негайно звертатися до поліції.

bankomat2


Fatal error: Call to a member function return_links() on a non-object in /home/artliman/public_html/sites/all/themes/krliman/page.tpl.php on line 144