Лиманські поліцейські впроваджують трирівневу модель профілактики підліткової злочинності

warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/artliman/public_html/includes/menu.inc on line 1010.
Дата: 
01.03.2018

В Лиманській міській раді відбувся круглий стіл, темою якого стало налагодження взаємодії з партнерськими організаціями, що надають послуги дітям, підліткам та молоді на рівні населеного пункту.
Участь у засіданні прийняли представники управління соціального захисту населення, служби у справах дітей, відділу освіти, Лиманського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Лиманського відділення поліції.
Інспектор ювенальної превенції Дар’я Ганіслав розповіла присутнім про програму використання трирівневої моделі профілактики правопорушень серед дітей на території Донецької області.
- Така модель профілактики має замінити неефективний каральний підхід. Нове розуміння принципів профілактики злочинності ґрунтується на рекомендаціях Європейського Союзу, документах ООН та ЮНІСЕФ стосовно сучасного досвіду ювенальної юстиції, на передовому досвіді Канади, Швейцарії, інших європейських країн у здійсненні профілактики підліткової злочинності, - зазначила лейтенант поліції Дар’я Ганіслав.
Трирівнева модель профілактики підліткової злочинності забезпечує зниження рівня злочинності серед неповнолітніх, захист інтересів громади, визнає права та свободи дитини, які закріплені в Міжнародній конвенції про права дитини, зокрема її право бути вислуханою та брати участь у процесі прийняття рішень, які впливають на її життя.
Головною ж особливістю цієї моделі профілактики є те, що вона передбачає об'єднання ресурсів громади з метою зменшення рівня злочинності серед неповнолітніх. Передусім ідеться про залучення до профілактичної роботи представників правової системи, зокрема правоохоронних органів, а також органів місцевої влади, соціальних служб.
Так, первинна профілактика охоплює всіх дітей та молодь незалежно від рівня освіти, вихованості, якості навчання, активності тощо з метою формування соціально прийнятної, законослухняної поведінки. Основними суб’єктами профілактичної діяльності на цьому рівні є система освіти.
Вторинна профілактика потрібна у випадку скоєння підлітком правопорушення, яке не підпадає під дію закону і не є кримінальним (систематичні пропуски уроків, бродіння, зухвала поведінка тощо). У даному випадку в дію вступає дільничний офіцер поліції, або працівник ювенальної превенції і проводить відповідну профілактичну та роз’яснювальну роботу з правопорушниками та членами його родини.
Третинна профілактика застосовується у крайньому випадку - скоєння підлітком злочину, який підпадає під дію чинного Кримінального Кодексу. Головна мета - допомогти зрозуміти підліткам всю міру відповідальності за скоєний проступок, створити середовище підтримки, реінтеграція його у громаду.
- Застосування трирівневої моделі профілактики злочинності спрямоване на викорінення підліткової та молодіжної злочинності при активному використанні потенціалу правоохоронних органів, психологів, педагогів, медичних працівників; зменшення кількості випадків девіантної поведінки у суспільстві, суттєве зменшення кількості повторних правопорушень та злочинів, - підкреслила інспектор ювенальної превенції Дар’я Ганіслав.
Присутні зазначили, що така модель превенції не тільки зменьшить рівень злочинності серед підлітків, а й покращить співпрацю між органами та структурами, залученими до профілактики.

Лиманське відділення поліції Донецької області

2


Fatal error: Call to a member function return_links() on a non-object in /home/artliman/public_html/sites/all/themes/krliman/page.tpl.php on line 144