Легалізація заробітної плати громадян – соціальні гарантії і майбутня пенсія
1 січня 2017 р. набрав чинності Закон України „Про Державний бюджет України на 2017 рік”, яким установлено мінімальну заробітну плату з 1 січня 2017р. в розмірі 3200 грн.
Мінімальний страховий внесок для всіх платників єдиного внеску (крім пільгових категорій) встановлено у розмірі 22 відсотки і склададиме з 1 січня 2017р. 704 грн. на місяць (3200 грн. Х 22 відсотки).
У нинішних кризових умовах актуальною темою є виплата заробітної плати у „конвертах”, реалізація гарантій оплати праці та організація заходів недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати. Підприємства, установи, організації та громадяни – суб”єкти підприємницької діяльності при виплаті заробітної плати повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати.
Для зарахування в страховий стаж у повному розмірі одного робочого місяця розмір внесків, що сплачується роботодавцем, має бути не меншим мінімального страхового внеску. Якщо ж сума нарахованої заробітної плати, з якої сплачені внески, менша за мінімальний рівень, страховий стаж становить неповний місяць і обчислюється пропорційно заробітній платі.
Якщо з певних причин роботодавець не сплачує внески на загальнообов”язкове державне пенсійне страхування за своїх найманих працівників (причиною може бути і виплата заробітної плати „в конвертах” без сплати страхових внесків, і нарощування заборгованості як з виплати
заробітної плати, так і зі сплати страхових внесків), то періоди, за які не сплачені внески, „випадають” із страхового стажу найманого працівника та не включаються в заробіток для розрахунку розміру пенсії.
Тільки офіційно оформлений найманий працівник може відчувати себе соціально захищеним, а бюджет Пенсійного фонду матиме стабільні надходження для своєчасного фінансування пенсійних виплат.