Техніка спілкування з работодавцем

warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/artliman/public_html/includes/menu.inc on line 1010.

Співбесіда є основним методом оцінки і відбору кадрів. При конкурсному відборі кандидатів на престижні і високооплачувані вакансії на співбесіду можуть бути запрошені десятки людей. А на роботу візьмуть одного. Переважно це той, хто краще всіх показав себе на співбесіді. Тому відповідна підготовка до співбесіди має особливе значення для досягнення успіху. Ваш успіх чи неуспіх при проходженні інтерв'ю залежить, по-перше, від Ваших професійних якостей (освіта, досвід, кваліфікація і т.п.), по-друге, від того, як Ви проявите себе на співбесіді як особистість.

Вдале інтерв'ю з роботодавцем

Із запрошення на інтерв'ю в компанію випливає те, що Ваша професійна кваліфікація в загальному відповідає вимогам роботодавця. Тому вирішальне значення можуть мати особистісні якості. Якщо у Вас є досвід пошуку роботи, Ви розумієте, що до кожної нової співбесіди потрібно спеціально готуватися. За нашим спостереженням, більш серйозно готуються до співбесіди найбільш кваліфіковані спеціалісти, цілком обґрунтовано претендують на найпривабливішу роботу. З іншої сторони, чим нижча планка сподівань у спеціаліста, тим гірше він готовий до співбесіди.

Пропонуючи Вам розповісти про себе, інтерв'юер хоче зрозуміти „що Ви за людина”. При цьому він напевно вже відмітив для себе, запізнилися Ви на зустріч і чи належним чином одягнені. Хотілося б звернути Вашу увагу на наступні типові установки, притаманні інтерв'юерам. Роботодавець шукає працівника, який МОЖЕ виконувати роботу, тобто має відповідну кваліфікацію, досвід, здоров’я і, що важливо, ХОЧЕ виконувати її. Слід підкреслити своє зацікавлення в даній роботі. При цьому роботодавець повинен не тільки бачити сильне бажання отримати посаду, але і розуміти, чим воно викликане. Також претендент повинен бути КЕРОВАНИМ - вміти слухати і розуміти то, що йому говорять, відчувати свою відповідальність, підкорятися дисципліні, бути сприйнятливим до критики і самокритичним. В розповіді про себе покажіть наявність в Вас перерахованих якостей, якщо такі є.

Розповідь повинна бути короткою. Погано, якщо інтерв'юер втомиться Вас слухати і зупинить до того, як Ви її завершили. Але короткість не знімає вимоги змістовності. Скорочуйте формально-біографічну інформацію і не захоплюйтеся деталями, крім тих, які дадуть менеджеру можливість чітко уявити Ваш досвід і ділові якості.

1. Напевно першим Вашим кроком буде озвучити власне резюме і, таким чином, швидко пробігтися по своїй біографії. Але менеджер готовиться почути зовсім іншу версію. Після знайомства с Вашим резюме він знає, що відбувалося в Вашій трудовій біографії, але не має уяви про те, як або чому відбувалася та чи інша подія. Саме відповіді на ці запитання повинна давати Ваша усна розповідь про себе.

2. Постарайтеся на етапі підготовки пройтись по своїй біографії з зупинками, продумуючи, які уточнюючі запитання Вам можуть задати по кожному з періодів. Згадайте, які Ви мали успіхи, чому Вас просували, яким чином Ви приносили користь своїй компанії. Повинно відбутися визнання Ваших власних алгоритмів рішення проблемних ситуацій, подолання перешкод. Більш детально зупиніться на причинах і обставинах Вашого звільнення з кожного попереднього місця роботи. Таким чином, ви отримаєте розгорнуту конкретизовану версію того, як складалася Ваша трудова біографія.

3. Якщо який-небудь період Вашого життя здається Вам не виграшним, то проробіть внутрішню роботу по прийняттю цих моментів і визначенню того, що корисного Ви отримали в даному досвіді. Наприклад, якщо на за часів перебудови Ви працювали "човником" - не варто цього замовчувати. Ця діяльність могла дати дуже важливі критерії оцінки того, яким чином бізнес не повинен вестись, навчити долати труднощі Вашим бажанням. Включаючи цей епізод в розповідь про себе, скажіть менеджеру про ті уроки, які Ви з нього отримали. Можливо, саме таке вміння вчитися в складних умовах запам’ятається менеджеру, як незвичний навик і допоможе Вам виділитися серед конкурентів.

4. Розповідаючи про причини звільнення з попередніх місць роботи, постарайтесь викласти ситуацію дуже чітко і повно. Уникайте трагедійності чи демонстрації образи в їх викладі. Навіть звільнення за скороченням штатів може стати поштовхом до професійного росту і саме таким чином варто його сприймати і розповідати про нього на інтерв'ю.

5. Обов'язково підготуйте закінчення розповіді. Воно повинне містити однозначні відповіді на запитання, чому Ви зараз готові залишити свою нинішню роботу і претендуєте на вакансію в компанії інтерв’юера. Аргументи повинні бути правдивими, важливими, зрозумілими. Якщо Вас звільнили з попередньої роботи, і Ви не знаєте за що, подзвоніть своєму минулому менеджеру, щоб вияснити причину звільнення, тому що нова компанія такою зацікавиться і буде виясняти її на етапі збору рекомендацій. І якщо Ваше пояснення буде розбігатися з тим, що почує інтерв'юер, результат буде малоприємним.

6. Важливо знайти оптимальне співвідношення відкритості і стриманості - інтерв'ю це не просто формальність, але і не сповідь у священика. Людині може бути властиво перебільшувати свої найкращі якості і професійний рівень підчас співбесіди. В деякій мірі при вибірковому конкурсі цього від кандидата і чекають. Але якщо він перебільшує настільки, що не зможе підтвердити свої твердження конкретними фактами, то на інтерв'ю він зробить собі купу незручностей. Якщо у інтерв'юера виникнуть сумніви, то не уникнути уточнюючих запитань, в яких такий кандидат буде „грузнути” все глибше і глибше. Крім того, якщо його приймуть на роботу, йому прийдеться продемонструвати те, про що він говорив. В тому випадку, навіть якщо кандидата прямо не розкриють, його постійно буде переслідувати манія бути розкритим.

Хочеться сподіватися, що Ви знайомі з простим правилом: варто завжди говорити правду. При прийомі на роботу часто застерігають, що надання неправдивих даних веде за собою негайне звільнення. На першому інтерв'ю не прийнято вимагати які-небудь документи, але як тільки виясниться будь-який "ляпсус" - кандидат буде моментально викреслений зі списку претендентів.

Для того, щоб остаточно переконати Вас, приведу байку з практики. Кандидат, який тільки зайшов, зустрічають запитанням: "В нашій компанії дуже високо ціниться акуратність, чи витерли Ви ноги, заходячи сюди?". Кандидат впевнено відповідає, що, звичайно, зробив це. На що чує вбивче продовження: "Ще більше ми цінимо правдивість. Біля дверей немає килимка".

Попробуйте скласти письмову розповідь про себе і прочитати його, ставши на позицію роботодавця. Результатом такого прочитання повинна стати позитивна відповідь на запитання: "Чи хочу я, роботодавець, доручити дану роботу цій людині?". Найголовніший критерій готовності Вашої розповіді - інтерв'юеру повинно стати цікаво. Презентація повинна породжувати бажання мати такого співпрацівника в команді.

 

 


Fatal error: Call to a member function return_links() on a non-object in /home/artliman/public_html/sites/all/themes/krliman/page.tpl.php on line 144